Srbija pobedom nad Letonijom (80-71) do drugog kruga Eurobasketa

Košarkaši Srbije zabeležili su veoma važnu pobedu na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, oni su u pobedili reprezentaciju Letonije rezultatom:  80:71 po četvrtinama (28:15 10:13, 20:25, 22:18) Naši košarkaši su ovom pobedom osigurali prolaz u drugi krug Evropskog prvenstva

U Prvu četvrtinu naši košarkaši ušli su sa dosta sigurnosti, veoma brzo  rezultat je bio 12-2 za Srbiju, što je dovelo do malog opuštanja u nastavku prve četvrtine, koju su naši košarkaši na kraju dobili rezultatom 28-15.

U drugoj četvrtini, letonci su zaigrali znatno angažovanije u napadu, u jednom trenutku uhvatili su rezultatski priključak  i prišli na samo 7 razlike.
Odličnom igrom u odbrani, pre svega Nemanje Nedovića, koji je zabeležio dve ukradene lopte, naši košarkaši uspeli su da održe  vođstvo.

Još jedan detalj vredan pomena iz prvog poluvremena je ulazak Nemanje Krstića, koji je nakon prvog kontakta sa loptom, na ovom Evropskom prvenstvu,  upisao prve poene, tačnije trojku, njegovim uvođenjem, Trener Duda Ivković ukazao je šansu svim igračima na ovom prvenstvu.

Treća četvrtina mogla je da bude kobna po naše košarkaše, nerezonski šutevi zbunjenost u odbrani, mogla je da košta košarkaše srbije koji su dozvolili Letoncima da preko par brzih trojki letonce dovedu na samo poen zaostatka.
Na samo 2 sekunde do kraja treće četvrtine pri rezultatu 55-53, kao hladan tuš za letonce fantastična trojka Bogdana Bogdanovića.

I ako je u jednom trenutku Srbija vodila sa 17 poena razlike, uspeli su da tu prednost prokockamo i meč uvedemo u triler završnicu, u kojoj je Bogdanović pogodio još jednu trojku i doneo prednost od 5 poena Srbiji. Prednost koju uz dobru odbranu do kraja nismo ispustili.
Da remiziramo, Sreća prati hrabre, a mi smo definitivno zaslužili da nas isprati do drugog dela Evropskog prvenstva.

Najzapaženiji u reprezentaciji Srbije bili su : Krstić Nenad (25p, 5sk i 2as), Bjelica i Katić sa po 11 poena.
U reprezentaciji letonije najzapaženiji bili su: Janicenoks sa 18 poena, Bertans i Blums sa 12 poena.