Srbija porazom ispraćena u Ljubljanu (76:83)

Srbija je već obezbedila prolaz dalje, te je u ovaj meč ušla potpuno rasterećeno, Ivković je meč protiv Crne Gore video kao šansu da se ključni igrači malo odmore, pa su od samog početka meča većinom debitanti dobili šansu.

od prvog kontakta sa loptom naši košarkaši su postavili tempo koji je njima više odgovarao, solidni u odbrani dobri u napadu, košu Crne Gore pretilo se sa svih pozicija, najviše preko centra Katića, koji je od prvog sudijskog zvižduka bio raspoložen za igru.
Tri minuta pre kraja prve četvrtine, Srbija je vodila rezultatom 19:8
Crna Gora je u poslednjih 3 minuta prve četvrtine zaigrala znatno angažovanije u odbrani, što je dovelo i do bolje igre u napadu. Rezultat na kraju prve četvrtine, 25-19 za Srbiju.

U drugoj četvrtini, košarkaši Crne Gore zaigrali su mnogo bolje u napadu, ali ne dovoljno u odbrani da zaustave raspoloženog Raška Katića koji je u maniru najboljih centara Evrope rešetao koš crnogoraca. Topila se prednost naših košarkaša, koji su ipak na poluvreme otišli sa prednošću od 3 poena, rezultatom 37-34

Kako je vreme prolazilo, košarkaši Crne Gore igrali su sve opuštenije, i u jednom trenutku stigli do vođstva od 5 poena, koje usred pritiska naših košarkaša nisu uspeli da sačuvaju košarkašima Srbije nije trebalo mnogo da ponovo dođu do povoljnog rezultata, ponajviše zahvaljujući bravuri Vasilija Micića na par sekundi pre krja treće četvrtine Orlovi odlaze na poslednju pauzu sa vođstvom od 4 poena 58-54

Trend koji je pratio crnogorce od početka meča, nastavio se i u četvrtoj četvrtini.
Crna Gora je kako je vreme odmicalo igrala sve bolje i bolje, u jednom momentu crnogorci su ostvarili prednost od 12 poena, 74-62.
Nakon čega je u našim košarkašima proradio “srpski inat”  međutim, nije bilo dovoljno vremena da se orlovi rezultatski vrate u ovaj meč. Na kraju  rezultat je bio 76:83

I pored ovog poraza, Srbija u drugi krug takmičenja odlaze sa maksimalnih četiri boda.
Najbolji pojedinac u našem timu bio je Katić (19p, 2sk, 1as), Bogdanović (14p, 4sk, 4as)
U Crnoj Gori najviše se istakao Rajs (12p, 2sk, 4as)