Sudije pogurale Fenerbahče do četvrte pobede. Partizan – Fenerbahče 78:88

pred punim Pionirom u odličnoj atmosferi karakterističnoj za mečeve crno belih u Evroligi, dosta tvrda utakmica na početku, dobre odbrane sa obe strane. Partizan postiže prve poene u meču, sjajnim zakucavanjem Žofrija Lovernja, koji je na asistenciju Kinsija izazvao oduševljenje na tribinama. Zonskom odbranom na početku meča crno beli iznenadili su goste, koji su za četiri minuta prve četvrtine postigli samo 2 poena.  Sa druge strane odlično je otvorio meč Milosavljević koji je postigao četiri vezana poena. Dejan Musli ušao je u problem sa ličnim greškama na samom početku meča, nako druge lične, burno je reagovao Vujošević i dobio tehničku grešku. Dosta nervozna igra gostiju, koji su nakon sedam minuta imali 4 izgubljenih lopti. Prvu trojku za Partizan postigao je Leo vesterman na 2 ipo minuta pre kraja meča, rezultat je bio 11:12. Igrači Fenerbačea mučili su se sa linije za slobodna bacanja, sa druge strane odličnom odbranom crno beli na kraju prve četvrtine vode sa 17:13 Na samom početku druge četvrtine crno beli dolaze do najveće prednosti u meču 20:13. Nemaju rešenja košarkaši Fenerbahčea za Žofrija Lovernja na početku druge četvrtine, crno beli nakon 13 minuta vode sa 24:19. Napravili su crno beli mini seriju od 4:0, navijači su prepoznali to i u hali nastaje neverovatna buka, nakon čega su igrači Fenerbahčea izgubili 2 lopte u napadu. Milutinov blokira Preldžića koji ga udara, nesportska lična greška za Preldžića, slobodna bacanja za Partizan. Musli u 17 minutu pravi svoju četvrtu ličnu grešku. Partizan je imao prednost od 11 poena, ali su se gostujući košarkaši vratili u igru 18 minutu bilo je 30:28. Nakon loše ubačene lopte u igru ekipe Fenerbahčea, Bogdan Bogdanović pogađa za tri poena i vraća crno bele na 8 poena prednosti. Već u Drugoj četvrtini dvocifren učinak imao je Lovernj, upisavši 10 poena. Uz neke krajnje bizarne sudijske odluke Partizan na poluvremenu ima prednost od 8 poena. 38:30 u redovima Partizana najbolji Lovernj sa 10 poena i Kinsi sa 5, sa druge strane Mekejleb je ubacio osam.

Dosta problema u organizaciji igre u ekipi Partizana, uspeli su crno beli da ubace samo 2 poena, 40:35 stoji na semaforu. Problemi u redovima Partizana nastavljaju se kada nakon sumnjive sudijske odluke Duško Vujošević dobija svoju drugu tehničku grešku i biva primoran da napusti teren, Velimir Gašić vodiće ekipu u nastavku meča. Još jednom navijači prepoznaju trenutak  i nesnosnom bukom sa tribina bodre Partizan. Podigle su se tenzije na tribinama i na terenu, nakon još jednom u nizu čudnih faulova dosuđenih Partizanu, burno je reagovao Đorđe Gagić, kome je dosuđen četvrti faul i tehnička greška. Na semaforu je nakon četiri minuta stajalo 41:40.  U sledećem napadu Milutinov postiže koš uz faul, sudije su dosudile tehničku grešku Linasu Kleizi, koji je napustio teren zbog pet ličnih grešaka. Partizan ponovo ima 5 poena prednosti. Arbitri na ovom meču izgubili su kontrolu novu tehničku grešku dosudili su Preldžiću, koji se raspravljao sa navijačem2 minuta pre kraja treće četvrtine rezultat 55:55. Na kraju veoma čudne četvrtine Partizan ima zaostatak od 3 poena. 57:60

Trojkom Preldžića, Fenerbahče dolazi do najveće prednosti, na samom početku poslednjeg perioda 59:65. Nakon Lične greške u napadu Žorića, Lična u napadu dosuđenja je i Draganu Milosavljeviću. Nakon faula nad Gagićem, Vesterman gubi loptu i faulira Sipahija, sudije dosuđuju nesportski faul za Vestermanu, nakon čega Fenerbahče dolazi do 11 poena prednosti. Četiri minuta pre kraja Fenerbahče ima prednost od 13 poena prednosti. Ubrzo je usledio pogodak Kinsija i ukradena lopta, Partizan se pogotcima Lovernja sa linije za slobodna bacanja spušta se ponovo na 9 poena zaostatka. U poslednja 2 minuta Fenerbahče je imao prednost, na semaforu je stajalo 71:80. U nastavku igralo se koš za koš, nakon trojke Bojana Bogdanovića, odgovorio je Kinsi. Imao je Partizan prednost u ovom meču sve do kraja treće četvrtine, kada je poveo Fenerbahče, svoju prednost nije ispuštao. Na kraju 78:88 za Fenerbahče.