Sudijska pomoć i loše odluke trenera Zvezde prelomili utakmicu

Od očaja do sjaja pa nazad. Ova rečenica najbolje opisuje igru Crvene Zvezde u OAKA areni. Minus od 20 poena je sjajnom odbranom, neverovatnim požrtvovanjem i zalaganjem pretvoren u plus 5, a onda 4 minuta Zvezda nije mogla da postigne koš. Na kraju je PAO slavio rezultatom 74:69

boban-marjanovic-crvena-zvezda-telekom-eb13

Katastrofalna prva četvrtina za goste iz Beograda. Mnogo “prodatih” lopti, očajan šut, slaba odbrana i samo 6 postignutih poena uz 26 primljenih, najavljivali su katastrofu. Panatenaikos je igrao odličnu odbranu i odličan napad, Gist je dominirao a i ostali igrači atinskog kluba su ga pratili. Lopta nije mogla da stigne do Marjanovića, bezidejnost i traljavost su opis igre crveno-belih u prvoj četvrtini.

Druga četvrtina je bila sušta suprotnost. Zvezda je zaigrala borbeno, popravila je napad, igralo se čvrsto a ekipa PAO-a je pod pritiskom puno šuteva promašila. Lazić, Blažić, Kalinić i Dzenkins su igrali odličnu odbranu čitavu utakmicu izuzimajući prvu četvrtinu. Nelson je pogodio u poslednjoj sekundi težak šut te se na odmor otišlo prednošću Atinjana od 37-29. U ovoj četvrtini PAO je uspeo da ubaci samo 11 poena.

Treća četvrtina se nije mnogo razlikovala od druge. Panatenaikos je imao nalet na početku četvrtine, Beograđani su to odbili a onda je PAO “ušao” u seriju promašaja. Zvezda je igrala fenomenalnu odbranu Boban Marjanović je dominirao pod oba koša i u ovoj četvrtini postigao je 15 poena. Mitrović je igrao hrabro i u odbrani i u napadu, Sloter je skroz neutralisan a Zvezda je sve više topila prednost domaćina. U ovoj četvrtini sudije su počele da pomažu domaćinu i par očiglednih faulova nisu dosudile za crveno-bele dok su dve čiste rampe Mitrovića okarakterisane kao faulovi. Mitrović je zaradio 4 lične greške i morao je na klupu, a odličnu rolu igrao je i mladi Tejić. Pred ulazak u poslednji period igre rezultat na semaforu bio je 52-51

U četvrtom periodu Zvezda je nastavila agresivnom odbranom da slama protivnika i da u 4.25 pre kraja povede sa plus 5. Blistao je Dzenkins, ponovo je to bio onaj stari Đenka kog navijači Zvezde željno iščekuju. Ali ne lezi vraže, Dejan Radonjić, trener Crvene Zvezde je iz nepoznatog razloga do kraja utakmice na klupi držao jednog od boljih pojedinaca, Luku Mitrovića, Blažić, koji je neutralisao Slotera izveden je napolje, u poslednjim minutima loša selekcija dodavanja, uzaludno zadržavanje lopte u rukama Vilijams, panični napadi i loša odbrana, pre svega na Dijamantidisu (trojka za izjednačenje, pa faul nad njim) i Sloteru )trojka za plus 5 PAO-a)doveli su do toga da je na kraju PAO zasluženo slavio. Panatinaikos 74-69 Crvena Zvezda

Boban Marjanović je bio odličan 17p (8-8 za 2 poena) 10sk, Čarls Dženkins 17p, 2sk a treba istaći i Mitrovića 8p, 9k, 3as i 2ul, te mladog Tejića 7p, 4sk

Kod Atinjana bolji od ostalih su bili A.J, Sloter 16p 3as, Dimitris Dijamantidis 11p, 10as i Esteban Batista 13p, 3sk.