Svi Pljevaljski niželigaši…

Iako ne spada u domen srpskog fudbala, morali smo ovo da objavimo. Nije šala, a ni delo Velibora Džarovskog. Utakmica 3. lige Crne Gore, između Pljevlja i E Roma se završila neverovatnim rezultatom 26:1, osim toga, ima još zanimljivih detalja.

Pljevlja-E Roma 26:1 (14:0)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 70. Sudija: Almir Šulović (Pljevlja). Pomoćnici: Aleksandar Terzić (Pljevlja) i Stefan Bogavac (Pljevlja). Strijelci: Baladin u 3. i 24, Pajević u 5, 12, 55, 57, 60, 76. i 88, Iliškov u 7, 21 i 31, J. Selimović u 10, (autogol), Mahmutović u 16, 20. i 87, Bambur u 18. i 41, Anđelić u 40, Mitrović u 43, 72, 84. i 89, Drašković u 50, Damjanović u 62, Cmiljanić u 84. minutu za Pljevlja, a Međedović u 86. minutu za E Romu.

PLJEVLJA: Lučić, Iliškov (od 46. Cmiljanić), Anđelić,
Tošić, Jović, Mitrović, Joksimović (od 46. Drašković),
Mahmutović, Bambur (od 46. Damjanović), Pajević,
Baladin

E ROMA: Se. Selimović, M. Selimović, B. Selimović (od
58. Vi. Selimović), Vl. Selimović, J. Selimović, Dž.
Selimović, Đ. Selimović (od 53 E. Selimović)( od 64.
Va. Selimović) Se. Selimović, R. Selimović, Rizvanović,
Međedović

Pljevlja su ostavrila najubjedljiviju pobjedu u seniorskim zvaničnim utakmicama u Crnoj Gori, a pravo je čudo kako ekipa iz Bijelog Polja, sastavljena od Romske populacije, nije primila još
nekoliko golova. Svaki napad domaćina bio je potencijalna opasnost po goste, a u timu Pljevalja istakao se Alen Pajević koji je čak sedam puta zatresao mrežu. Ono što je interesantno, od 12
Selimovića, koliko je ukupno nastupilo na utakmici, gol za goste dao je Haris Međedović. Doduše,  jedanod Selimovića, Jasmin, u 10. minutu zatresao je mrežu, ali sopstvenu.