Trojka Valjekana, triler Viljareala

Rajo Valjekano je sjajno otvorio Primeru. U predgrađu Madrida domaći tim je slavio protiv novajlije Elčea 3 – 0 . Goste je načeo Bueno već u 40 minutu, a pred kraj poluvremena vođstvo duplira Perea. Bueno je postigao i treći gol u 74 minutu za konačnih 3 – 0 .

Selta je u Vigu imala dva gola prednosti u 46 minutu. Da bi u nastavku Espanjol stigao do boda , golovima Sančeza i Tievija.

Almerija je dva puta vodila protiv Viljareala, da bi nakraju ostala bez bodova. Almerija je imala prednost do 83 minuta, a onda je usledio preokret. Izjednačenje je doneo Đovani Dos Santoš u 83 minutu. A sva tri boda doneo je Pereira u 86 minutu.

REZULTATI PRVOGA KOLA PRIMERE :

Rajo Valjekano – Elče  3 : 0 ( Bueno 40, 74, Perea 44 )

Selta – Espanjol 2 : 2 ( Lopez 42, Čarls 46, – Sančez 53, Tievi 75 )

Almeria – Viljareal 2 : 3 ( Rios 39, 74 – Dubarbier 65, autogol, Đovani 83, Pereira 86 )

Subota :

Real Sosijedad – Hetafe 2 : 0 ( Vela 42, Seferović 70 )

Valjadolid – Atl.Bilbao 1 : 2 ( Ebert 31 – Susaeta 29, Muniain 50 )

Valensija – Malaga 1 : 0 ( Kosta 65 )

Nedelja :

Barselona – Levante 7 : 0 ( Sančez 3, Mesi 12, 42 p, Alves 24, Pedro 26, 73, Ćavi 44 )

Real Madrid – Betis 2 : 1 ( Benzema 26, Isko 86 – Molina 14 )

Osasuna – Granada 1 : 2 ( Punjal 57 – El Arabi 38, Jebda 45 )

Sevilja – Atl.Madrid 1 : 3 ( Peroti 37 – Kosta 35, 79, Rodriges 90+2 )