U Pioniru nije mogla da padne igla, ali je pao Nanter

Neverovtna atmosfera, odlična igra u odbrani, podatak da Partizan nije ni jednom izašao iz Bonusa. Dovoljan su pokazatelj kakvoj smo utakmici prisustvovali. Crno beli su na početku meča gubili sa 2:7, nakon čega su košarkaši Partizana podigli tempo i nisu dozvolili protivniku da se značajnije odlepi.

Prve poene na meču postigao je Ali Traore, u sledećem napadu za Partizan poentira  Žofri Lovernj, Traore je odmah uzvratio, da bi Trojkom Mičama, Nanter poveo sa 2:7.
Dragan Milosavljević vezuje 2 vezana koša i spušta Partizan na minus jedan.
Košarkaši Partizana su igrače francuskog šampiona oterali od koša, pa su gosti prinuđeni da rešenja  u napadu traže van linije za tri poena. Dugo je rezultat bio 10:10, ali je Žatei na tri minuta pre kraja prve četvrtine ponovo povećao na plus dva za Francuze, to nije dugo trajalo jer je u sledećem napadu Dragan Milosavljević doneo prvo vođstvo crno belima. Pokušao je Tomas da odgovori ali bezuspešno. Partizan je svoju prednost povecao, ponajviše zahvaljujući poenima Dejana Muslija, koji je vezao 8 poena u poslednjem minutu, Partizan odlazi na prvu pauzu uz prednost 21:16.

Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Dragan Milosavljević, u 12 minutu meča, minut kasnije Bogdan Bogdanović postigao je trojku kojom je partizan otišao na plus deset poena, 26:16. Žaite postiže prve poene za ekipu Nantera u četvrtom minutu druge četvrtine, u sledećem napadu Vladir je postigao trojku, što je primoralo Vujoševića da zatraži tajm aut.
Partizan je svoju prednost održavao zahvaljujući raspoloženom kapitenu Draganu Milosavljeviću. Dva minuta pre kraja druge četvrtine Partizan je imao prednost od sedam poena.  minut pre kraja drugog perioda trojkom Lea Vestermana beograđani ponovo stižu do dvocifrene prednosti 35: 23, na kraju četvrtine odlični Partizan odlazi sa 37:23.

Partizan je imao prvi posed u trećoj četvrtini, međutim crno beli su bili neuspešni, i pored 3 skoka u napadu igrači Partizana nisu uspeli da pogode koš. I u trećoj četvrtini nije viđen pogodak u prva dva minuta, onda je ekipa iz Beograda, ponovo napravila mini seriju, vezavši četiri poena, jedan od tih poena bio je atraktivna asistencija sa centra Lea Vestermana Draganu Milosavljeviću koji je iskoristio ali up pas i na noge podigao celo Pionir. Odličnom igrom u drugom delu treće četvrtine Bogdan Bogdanović zapalio je atmosferu u Pioniru, rezultat minut pre kraja 51:34. Dok je na kraju Partizan ima solidnu prednost 58:38

Uz odličnu podršku sa tribina Partizan je nastavio sa dobrom igrom i u četvrtoj četvrtini, poenima Dragana Milosavljevića crno beli dolaze do 19 poena prednosti.
Puleni Duška Vujoševića igrali su kao u transu, u uzavrloj atmosferi Pionira, Nanter nije uspeo da postigne koš u četvrtoj četvrtini, u 35 minutu rezultat je bio 61:38
Uz svaki neuspešan šut Nantera, sa linije za tri poena, prednost Partizana je sve više rasla, minut trideset sekundi pre kraja, Partizan je imao prednost od 30 poena, pre svega odličnom igrom u odbrani i dobrom šutu rasla je prednost crno belih. Požrtvovanom igrom do poslednjeg trenutka meča igrači Partizana sa odličnim rezultatom i prvom pobedom, 73:43, putuju na megdan Budiveljniku.

-Predivna atmosfera u hali, ostvarili smo prednost na vreme i podizali prednost tokom meča. Rekao je nakon meča Dejan Musli.

Partizan: Aranitović, Lovernj 6, Vesterman 3, Dalo 4, Milosavljević 26, Bogdanović 16, Gagić, Musli 10, Šalić, Andrić, Kinsi 8, Bezbradica

Nanter:  Nzeulije 6, Džudit, Žaite 8, Korasin, Mičam 3, Foster 5, Tomas 2, Traore 5, Daniels 5.