U “Pioniru” sevale trojke i sakoi: Partizan – Radnički 96:78

Partizan NIS – Radnički 80:58 (26:23; 28:17; 26:18)

Kada su ovi rivali u pitanju, nema mnogo nedoumica. Malo je karata koje su treneri mogli da bace na sto, kako bi iznenadili protivnika. Partizan je još jednom bio nerešiva enigma za Radnički.

Oštrom odbranom na čoveka, “crno-beli” su poremetili protok lopte Kragujevčana koji su, hteli ili ne primorani da se oslone na svoje prepoznatljivo oružje – šut. Čim su počeli da pogađaju za tri, startna prednost domaćih se istopila. Marinović, Kalinić i Brkić su pogodili, odgovorivši na seriju poena Muslija i Bertransa. Bez skoka, ipak nisu mogli dugo da drže priključak, pa ni nakon nesportske greške Muslija nisu otišli u plus, Jović je promašio oba bacanja.

Sa dve trojke u drugih deset minuta, Bertans je odlepio svoj tim na devet razlike. Nakon novog niza grešaka gostiju u napadu i piruete uz polaganje Pavlovića, delovalo je već nakon trinaest minuta da je ishod meča odlučen.Najveće ovacije u 15. minutu dobio je trener Vujoševoć koji je tada skinuo sako, uprkos činjenici da je prethodno kažnjen zbog istog čina protiv FMP. Publika je pozivala i gostujućeg trenera Nikolića da uradi isto, što je ovaj i učinio na opšte oduševljenje, nakon toga isto su učinili i Dragan Todorić, Velimir Gašić, Petar Božić i ostali na klupi Partizana. Ismejali su besmisleno pravilo KLS.
Na terenu, prednost je porasla do šesnaest, ali su se Šumadinci delimično vratili preko tri uzastopne trojke. Za kraj poluvremena, pogodio je i Bertans, svoju četvrtu na meču i na odmor se otišlo sa 54:40.

U poluvremenu je postalo jasno, gosti ako žele da učine nešto više moraju da poprave procenat šuta iz igre. Uputili su ukupno više šuteva od protivnika, ali u jedino iza linije 6,75 imali nešto bolji učinak. Za dva su šutirali manje, ali i nepreciznije što je uz više od duplo manje skokova i šut sa penala 5-1 bilo dobro objašnjenje rezultatske razlike.

U poslednjoj deonici crno-beli su rutinski priveli posao kraju, Partizan se odlepio na kragujevački način – trojkama. Do kraja, oba trenera su odmarala startere a gosti su poenima Katnića i Jevtovića smanjili na prihvatljivih minus osamnaest.