Ubedljiv poraz Partizana u Moskvi

Izabranici trenera Duška Vujoševića u Moskvi su odigrali meč 5. kola evroligškog takmičenja. Oslabljeni neigranjem Dejana Muslija i Tarensa Kinzija, potom i povređenog Vestermana, crno-beli nisu imali mnogo šanse na gostovanju protiv ekipe CSKA. Domaći tim je slavio ubedljivim rezultatom 88:46 (21:10, 21:8, 27:13, 19:15).

U bržoj igri na startu meča CSKA se bolje snašao, istakao se Micov uz podršku saigrača, dok su crno-beli do prvog tajm-auta ubacili četiri poena, Vesterman i Lovernj 10:4. Hrijapa je postigao prvu trojku na meču, Kaun dopunio seriju domaće ekipe od 7:0. Bogdanovićevi poeni su prekinuli niz ruskog tima, ali su Kaun i Pargo ubrzo svojoj ekipi doneli dvocifrenu prednost 19:8. Pri tom rezultatu Vesterman je napustio igru zbog povrede. Crno-beli nisu uspevali da dođu do lakih poena, iako su imali prilike nakon ofanzivnog skoka. Prva deonica je završena 21:10 u korist CSKA.

Hajns je iz reketa bio siguran, a konačno nakon brzog prodra crno-beli su postigli lake poene preko Bogdanovića 25:12. Razigrali su se domaći igrači, pridružio se i Fridzon šutevima sa distance za visokih 32:12. Novi niz moskovskog tima od 9:0 prekinuo je Milutinov, košem uz faul za 32:15. Pojačali su odbranu crno-beli, ali domaći tim je bio skoro nezaustavljiv, Hrijapa pa Vims za 40:18. Do novih poena na strani crno-belih, dolazili su Milosavljević i Bezbradica, za kraj prvog poluvremena 42:18.

Bezbradica je pogodio prvu trojku za crno-bele na ovom meču, ali je Micov u narednom napadu to odmah uzvratio 45:21. Domaći tim je nastavio sa dobrom odbranom, bili su sigurni i u napadu, a već sredinom treće deonice novi problem za crno-bele, kapiten Milosavljević zaradio je i četvrti faul 55:21. Potpuno su držali ritam igre domaći igrači. Uspeli su bekovi crno-belih da izgrade sebi poziciju za šut van linije 6,75, Milosavljević i Bogdanović za 58:27, ali su značajno popravili procenat šuta za tri poena igrači CSKA 69:31.

Kapiten Milosavljević je zbog pet penala morao da napusti igru, a domaći igrači su nastavili sa igrom bez velikog opterećenja uz sigurnost zbog visoke prednosti koje su tokom meča napravili. Rezultatska prednost ekipe CSKA je bila nedostižna, tim Duška Vujoševića znatno oslabljen, neigranjem Muslija, Kinzija, te povredom Vestermana u prvoj četvrtini, nije mogao bolje. U odlučujućoj četvrtini crno-beli jesu postigli najviše poena u deonici, ali to nije bilo nikako dovoljno da se ublaži visoka pobeda moskovskog tima, rezultatom 88:46.

CSKA: Teodosić, Micov 15, Fridzon 16, Džekson 8, Pargo 5, Vims 18, Voronov, Vorontsevič 4, Šukovtcov, Kaun 6, Hrijapa 9, Hajns 7.

Partizan NIS: Aranitović, Lovernj 9, Vesterman 4, Dalo 4, Milutinov 5, Milosavljević 7, Bogdanović 13, Gagić, Šalić, Andrić, Kinzi, Bezbradica 4.