KRAJ: Crvena zvezda-Voždovac 5:1

Igrači domaćeg kluba odlično su upamtili jesenji duel sa “Zmajevima”. Na Vračaru su izgubili golom Marušića, a nakon meča su navijači naterali skoro sve prvotimce da skinu dresove.

Stadion: Crvene zvezde
Sudija: Srđan Obradović

Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Kelhar, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Ninković, Lazović, Dauda, Mrđa. Trener: Slaviša Stojanović

Voždovac: Supić, Dukić, Projić, Dragović, Vasiljević, Božić, Sekulić (Tripković), Babović, Obradović, Pavićević (Nikolić), Marušić. Trener: Zoran Milinković.

Mnogo srećniji početak Zvezda je imala večeras, igralo se bez mnogo uzbuđenja sve do 17. minuta kada je Milijaš primio jednu loptu i opalio sa dvadeset metara po zemlji otkrivši slabost golmana Supića. Za vođstvo Zvezde od 1:0

Nekoliko minuta kasnije Dauda se obrukao, primio je sam loptu na desetak metara od gola, ali umesto da udvostruči on je blago plasirao loptu u golamana. Inicijativa “crveno-belih” je nastavljena, lep pokušaj Milijaša iz voleja ponovo je zaustavio golman Supić. već u narednom minutu 2:0, u kontri, Mrđa je centrirao, Dauda odlično ispratio akciju za laku egzekuciju i 2:0 na semaforu.

U 32. Minutu, posle odlične akcije domaćih Darko Lazović probija sam sa desne strane i pogađa gol Zmajeva, za 3:0.

U poslednjem minutu pre poluvremena, Dauda se asistencijom revanširao Mrđi, a najbolji strelac JSL golom podigao razliku na 4:0.

Na početku drugog poluvremena, pad koncentracije u redovima crveno belih,  prvu priliku da to kazne, gosti su iskoristili. U 54. minutu, Voždovac je uzvratio, na savršen pas Babovića snašao se Sekulić, izbio sam pred Bajkovića, u prvi mah pogodio stativu, lopta mu se odbila na nogu i ušetao se u gol za 4:1.

Šest minuta kasnije, Lazović je izašao sam pred Supića, ali je šutirao preko gola.

Nekoliko sekundi kasnije, Dubinska lopta Milijaša, pronašla je Mrđu na pravom mestu, a iskusni strelac to nije propustio, 5.1 u 62. minutu.

Fudbaleri Voždovca su se  pomirili sa porazom, čekaju kraj meča bez velikih ambicija da ublaže isti. Dok su puleni Stojanovića uprkos Vođstvu konstantno pretili golu Supića.

U 89. minutu, Dragan Mrđa imao je šansu da uveća vođstvo crveno belih, na loptu, već savladanog Supića uklizao je odbrambeni igrač Voždovca, koji ju je poslao u Korner.

Na kraju, Crvena zvezda je odigrala jednu od najboljih utakmica u ovoj sezoni i zasluženo slavila protiv Voždovca, koji ni približno nije pokazao svoje kvalitete.