KRAJ: OFK Beograd – Partizan 0:2

Nakon jučerašnje pobede Crvene zvezde, da bi ostali korak iza crveno belih, igrači Partizana moraju da zabeleže dobar rezultat na Karaburmi, protiv ekipe OFK Beograda, pritisak je na gostima, kojima samo pobeda odgovara, hoće li domaći to iskoristiti saznaćemo u narednih 90. minuta.

OFK BEOGRAD:  Zečević, Vasilić, Planić, Vasiljević, Obradović, Zdjelar, Pilipović, Gajić, Čavrić, Paločević, Dražić.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Obradović, Stanković, Volkov, Drinčić, Brašanac, Luka, Ilić, A. Živković, Škuletić.

U uvodnim minutima, konkretniji su bili gosti, ali nisu uspeli da ugroze gol Zečevića.
Plavo beli nisu se povlačili, već su pokušavali da slanjem igrača na polovinu gostiju, iznude grešku Partizana, ali bez uspeha.

Prva prava prilika viđena je u 21. minutu, kada je nakon centaršuta, Brašanac šutirao u golmana gostiju, lopta se odbila do Škuletića, koji je pogodio prečku.

U sledećem napadu, Škuletić uspeva da pobegne svom čuvaru, nakon čega centaršutem pronalazi Luku u srcu šesnaesterca, koji je, kao i Škuletić loptu poslao u prečku.

Dobra defanziva na obe strane uslovila je pad ritma u napadu, pa se lopta više nalazila na sredini terena nego pred golovima OFK-e i Partizana.

U 41. minutu Luka je razbudio navijače, nakon solo prodora, proigrao je Živkovića, koji je na prvu, šutirao pored gola.

Mažić je poluvreme produžio za 2 minuta.

Taman kad se očekivao kraj poluvremena. Vasiljević, autogolom donosi prednost Partizanu 0:1

Drugo poluvreme, počelo je kao i prvo, Partizan je napadao, OFK odolevao, da bi u 57 minutu Partizan udvostručio vođstvo. Vasiljević je jednu visoku ničiju loptu iz predostrožnosti izbacio u korner. Udarac iz ugla je izveo Drinčić, loptu je spustio Stanković, a na drugoj strani je iskusni Saša Ilić sproveo u mrežu.

Nakon dva gola u mreži Romantičara, gosti su spustili tempo igre, ali ih neproduktivni igrači OFK-a nisu ozbiljnije ugrožavali.

Kroz strpljivu pozicionu igru, crno-beli su tek povremeno pretili, svaki Drinčićev prekid bio je polušansa, tako i desetak minuta nakon drugog gola, kada je sreća spasila golmana Zečevića.

U nedostatku kreativnosti u igri OFK Beograda, opisaćemo ono što je najviše ličilo na polušansu. Dražić je istrčao n jednu dubinsku loptu, prevario Obradovića, ali su ga čekala još dva gostujuća defanzivca pa se odučio na udarac sa distance, međutim šutirao je mlako i neprecizno.

Do kraja, nije bilo promena, a ni uzbuđenja. OFK Beograd će se nakon ovog kola naći uzoni ispadanja, a Partizan i dalje drži korak za večitim rivalom, sa bodom manje od prvoplasirane Crvene zvezde.