Vaterpolo baraž, Radnički pred plasmanom, Zvezdi preti eliminacija

Srpski klubovi sa potpuno suprotnim nadanjima i željama ulaze u revanš baraža za vaterpolo Evroligu.

Radnički je prema očekivanju, opravdao ulogu favorita i savladao grčki Vuljagmeni, Crvena zvezda je pretrpela poraz od četiri razlike.

Radnički Kon Tiki – Vuljagmeni 11:5 (3:0, 2:2, 4:3, 2:0)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“. Gledalaca: 800. Sudije: Koganov (Azerbejdžan) i Gomez (Italija).

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Rozental, Korolija, Miličić, Vuksanović 1, Ćirić, Basara, Zloković 3, F. Filipović 4, Marković, Đ. Filipović 2, S. Popović. Trener: Jovović.

VULJAGMENI: Calkanis, Milonakis 2, Guvis, Velonas, Elmisian 1, Kulierakis, Afrodakis 1, Karuncos, Kristopatis 1, Miralis, Tigas, Masmeanidis, Zerdevas. Trener: Lorantos.

Od početka su Šumadinci napravili prednost, prva četvrtina završena je rezultatom 3:0. Očekivao se nastavak serije i u drugom delu, ali Grci su pružili daleko veći otpor, a tek krajem te deonice je domaći tim došao do svoje igre. Goleada u trećem delu je pripala Radničkom, a u finišu su “Đavoli” došli do ubedljivih šest golova prednosti, opravdali su ulogu favorita.

Pro Reko – Crvena zvezda 9:5 (2:2, 2:1, 4:2, 1:0)

Bazen u Soriju. Gledalaca: 500. Sudije: Stavropulos (Grčka) i Korizma (Poljska).
Pro Reko: Tempesti, Lapenja, Madaraš, Filjoli, Đorđeti 1, Felugo, Janović 1, Joković 1, Figari 1, Ivović 1, Aikardi 4, Đito, Pastorini.
Crvena zvezda: Šefik, S. Rašović 1, Rađen, Ivošević, Kljajević, Vukčević 1, Avramović 1, V. Rašović, Ranđelović, Vapenski 1, Prlainović, Man 1, Draksimović.

Šampion Evrope mogao bi veoma lako da se oprosti od titule već u kvalifikacijama, žreb je surovo sudario dve snažne ekipe.

Crveno-beli su dobro počeli, imali prednost i rivalu prepustili vođstvo tek u drugoj četvrtini, a jedan gol prednosti Pro Reko je imao na poluvremenu.

Treća deonica donela je slom Zvezde, slaba realizacija igrača više je kažnjena i na kraju meča maksimalnih 9:5 za Italijane. Revanš u Beogradu 9. novembra biće izuzetno težak ispit za izabranike Dejana Savića.