Večiti derbi u finalu juniorske lige Srbije

Juniorsko prvenstvo Srbije u košarci ulazi u završnicu. U polufinalnim mečevima u osnovnoj školi Duško Radović danas su se sastali Mladost – Crvena zvezda i Partizan – Zemun. Večiti su pokazali svoj kvalitet i nisu dozvolili iznenađenja, pa će se u finalu za pehar boriti Crvena zvezda i Partizan.

U prvoj polufinalnoj utakmici sastali su se Mladost i Crvena zvezda. Utakmica nije najbolje počela za crveno bele. U prvoj četvrtini Mladost je iskoritila opuštenost Zvezde i veoma brzo povela rezultatom 14:0. U nastavku četvrtine razbudila se četa Slobodana Klipe, pa je prvi period završen rezultatom 19:10. Najviše zahvaljujući bolje raspoređenim poenima, ekipa Crvene zvezde prepustila je “domaćim” igračima samo prvu četvrtinu, u nastavku utakmice kako je vreme odmicalo, rasla je prednost Zvezde sve do konačnih 56:69.
U redovima Mladosti najefikasniji bili su Petar Rakićević koji je postigao 13. poena i 10. skokova i Nikola Kocović koji je ubacio 12. poena. U Crvenoj zvezdi Vojislav Stojanović je ubacio 13 poena, Aleksandar Aranitović ubacio je 12. poena uz četiri skoka.

U drugom meču, Partizan je slavio protiv Zemuna , mnogo lakše nego što se očekivalo rezultatom 85:68. Od prve sekunde sve je bilo jasno. Igrači Partizana su u prvoj deonici u potpunosti su nadigrali Zemun, o njihovoj nadmoći najviše govori podatak da su prvu četvrtinu dobili rezultatom 24:5. a igrači Zemuna svoje prve poene postigli su tek u sedmom minutu utakmice. Najveće uzbuđenje viđeno je u drugoj četvrtini kada su igrači Darka Peruničića pripretili i došli do zaostatka od samo 10 poena. Nakon čega je crno beli valjak ušao u petu brzinu i nije dozvoljavao gostima da se uopšte nadaju plasmanu u finale.
U Partizanu, zapaženu rolu imao je Božidar Babović, koji je ubacio 16. poena,
U Zemunu Pavle Jokić ubacio je 18. poena.

U utakmici za treće mesto, od 13. časova sastaće se Mladost i Zemun.
Dok će se u finalnoj utakmici za trofej boriti Crvena zvezda i Partizan. Taj meč je na programu od 15:30. Televizijski prenos možete pratiti putem KC:N televizije.