Veseli kucanjem obezbedio produžetak. Gudlok solo prodorom F4

Fenerbahče je u gostima savladao Makabi rezultatom 74-75 i tako obezbedio polufinale Eurolige. Posle regularnog dela utakmice na semaforu je stajalo 65-65, otišlo se u produžetke gde se posle velike borbe radovao tim koji sa klupe predvodi naš proslavljeni stručnjak Željko Obradović.

Vesely

Pred 11500 gledalaca prvu četvrtinu rešio je Makabi u svoju korist rezultatom 13-20. U drugoj deonici dodali su gas igrači Fenerbahčea pa su trojkom Nemanje Bjelice prešli u vođstvo 22-23. Druga deonica je završena 31-37. Drugo poluvreme je donelo veliku borbu, malo poena je postignuto u trećoj četvrtini, a pred ulazak u poslednji period na semaforu je stajalo 45-50. Nije se predavao Makabi pa je na krilima Parga i Brajana Rendla došao do uzbudljivog finiša. Viđeno je nekoliko lepih poteza u poslednjoj četvrtini koja je bila, po broju atraktivih poteza, najlepša. Viđeno je nekoliko lepih zakucavanja Jana Veselog, sjajnih prednjih promena Parga, posle kojih je protivnike slao na parket, i jedno prelepo prikucavanje Rendla posle kojeg je Makabi došao do prednosti 65-63, Ipak Veseli je fantastičnim zakucavanjem uz faul došao do izjednačenja sedam sekundi pre kraja. Veseli je promašio dodatno slobodno bacanje, a Pargo je promašio šut za pobedu. Otišlo se u produžetke u kom je bilo puno drame. Na petnaest sekundi do kraja Brajan Rendli je stao na liniju slobodnih bacanja, pogodio je oba i doneo prednost Makabiju od 74-73.  Loptu je u svoje ruke uzeo Gudlok i fantastičnim solo prodorom doneo prednost Fenerbahčeu devet sekundi pre kraja. Opet je Makabi imao poslednji napad ali je i ovog puta kao i u regularnom toku promašen šut za pobedu. Fenerbahče je slavio i tako obezbedio polufinale Eurolige.

U gostujućem timu najbolji je bio Nikos Zizis 19p (4-7 za dva, 3-4 za tri poena), 5as, Endrju Gudlok je dodao 15p, 3as, a Jan Veseli je ubacio 12p, 8sk, 2as, 2bl. Treba istaći da šut sa linije slobodnih bacanja nije bas najbolje služio igrače Fenerbahčea (9-18). a i da je najbolji igrač turskog tima, Nemanja Bjelica, podbacio.

U timu Makabija najbolji je bio Žeremi Pargo 21p, 3as, 2ul, Brajan Rendl je ubacio 19p (7-9 za dva poena), 10sk, 2as, a Devin Smit je ubacio 8p, 9sk, 3as. Makabi se ovim porazom oprostio od ovogodišnjeg izdanja Eurolige, a ovom porazu kumovao je i očajan šut za tri poena (6-25, 24 %)