Video izveštaj: Fantastičan start LŠ

Kakvo veče sinoc širom Evrope. postignuto je čak 28 golova, do toga 21 u drugom poluvremenu. Fascinantno!

Srpski derbi u Lisabonu rešen je već u prvom poluvremenu. Svoj prvenac za Benfiku postigao je Filip Đuričić već u 4. minutu. Sve dileme rešio je Luizao u 30.minutu. Čak šestorica Srpskih reprezentativaca našli su se na terenu, Fejsa, Lazar Marković, Nemanja Matić, a u gostujućoj ekipi Mitrović i Luka Milivojević

Mančester Junajted je u fenomenalnoj utakmici savladao Bajer Leverkuzen, rezultatom 4 – 2. Svašta smo videli na ovoj utakmici, Runi je promašio prazan gol, Van Persiju se slično dogodilo. U listu strelaca su se upisali: Runi (27.70), V.Persi (59), Valensija (79), a za goste Rolfes (54) i Toprak (88).

Real je sinoć deklasirao Galatasaraj u sred Istanbula 6 – 1. Domači tim je diktirao tempo prvih pola sata i vršio pritisak. Anćeloti se opredelio na kontra napad i poentirao. Prvi gol je bravura Iska (33). a het-trik je postigao Kristijano Ronaldo (63. 66. 90+1). Benzema (54. 81). Galatasaraj je uspeo da da počasni gol, Bulut (84).

Kopenhagen je čvrstom i hrabrom igrom izvukao bod protiv Juventusa, 1 -1. Domaći tim je poveo u 11 minutu preko Jorgensena. “Stara Dama” je izjednačila u 54. preko Kvarelje, a sta su Italijani promašili u drugom poluvremenu je neverovatno.

PSŽ je lako došao do 3 boda na Pirinejskom poluostrvu protiv Olimpijakosa, 1- 4. Gosti su poveli preko Kavanija (19) a Vajs je doneo izjednačenje Grcima preko sjajnoga driblinga (25). U drugome poluvremenu domaći su triput vadili loptu iz mreže, Mota (68. 73), Markinjoš (86). Ibrahimović je promašio penal, a zanimljivo je da su gosti dali tri identična gola iz prekida posle udarca iz ugla.

Bajern je rutinski slavio protiv CSKA na Alijanc areni 3 – 0. Gosti nisu imali nikakve šanse,a bavarci su se zaustavili na vreme. Alaba (4), Mandžukić (41), Roben (68). Zoran Tošić je usao u 46. minutu.

Plzen najveće iznenađenje u LŠ ove sezone. Izdržao je na domaćem terenu samo prvo poluvreme da bi Mančester Siti u kratkom vremenskom roku osigurao pobedu 0 – 3. Džeko (48), Ture (53), Aguero (58). Ture je dao fantastičan gol za pamćenje.