Vojvodina kroz prizmu statistike

“Stara dama” je letos u Evropi nagovestila da može mnogo, odigrali su najviše mečeva na međunarodnoj sceni, izbacili jednog renomiranog protivnika (Bursa) ali i pokazali da nakon odlaska izuzetno raspoloženog Abubakara Oumarua nemaju gol-igrača, Andrija Kaluđerović jeste preuzeo primat nad strelcima u Superligi od kada se država zove Srbija, ali njegovi promašaji u finišu su prosuli važne bodove.

Novosađani su se pre početka ovog prvenstva svakako nadali boljem učinku od svega šest pobeda, čak šest nerešenih igara i tri poraza. Zvuči paradoksalno, ali prošle godine u ovo vreme imali su više bodova 28 naspram sadašnjih 24. Počelo je traljavo, remijem protiv Donjeg Srema na “Karađorđu”, već pomenuti Kaluđerović je imao u 95. minutu priliku da donese pobedu, ali njegov udarac sa bele tačke pročitao je golman sremaca Nemanja Belić. Nastavili su remijem i na Voždovcu, a prvu pobedu su ostvarili tek protiv Spartaka u 3. kolu, mrežu za 1:0 je pogodio Škuletić u nadoknadi vremena. “Lale” su remizilale na Banovom brdu i u Nišu, a posebno su im teško pala dva remija na domaćem terenu, imali su vođstvo od 2:0, ali Radnički 1923 i Javor su stizali do boda. Najduže su bili neporaženi – do 9. kola a onda su poraz su doživeli takođe u Novom Sadu, slavila je užička Sloboda, do kraja jeseni izgubili u Jagodini (3:0) i Beogradu (2:1, Crvena zvezda).

Po efikasnosti, treći su u ligi sa 20 golova, a odbrana im je uprkos zvučnim imenima u sastavu bila veoma loša, čak 17 primljenih golova. Jedini prvenstveni duel u kome su dalu više od dva gola je protiv Napretka (3:1), isto toliko su i primili svega jednom, u već spomenutom porazu od Jagodine. Na svega četiri meča su uspeli u potpunosti da sačuvaju svoju mrežu, s druge strane samo tri puta nisu pogodili protivnički gol.

Timska statistika

Jasno su izdvojene konture prvog tima po minutaži. Kapiten Miroslav Vulićević je odigrao svaki minut, blizu njega je i kolega sa desne strane Enver Alivodić, sledi Nemanja Radoja, pa Stojan Vranješ , zatim: Marko Poletanović, Petar Škuletić, Nikola Leković, Matej Delač, Branislav Trajković, Igor Đurić i Andrija Kaluđerović. “Dvanaesti igrač” je Jagoš Vuković koji po minutaži malo zaostaje u odnosu na prvih jedanaest. Slede: Simon Vukčević, Srđan Žakula, Janko Tumbasević,, Nebojša Kosović, Bojan Nastić i Mijat Gaćinović. Manje su šansu dobijali: Sergej Milinković Savić i Stefan Denković, a već su otišli Nemanja Bilbija, Ivan Fatić, Zoran Popović i Mario Barić. Nisu nastupili: Marko Kordić, Igor Vujačić, Nemanja Sekulić i Georgije Ilić.

Golovi

Zvuči neverovatno, ali samo šest igrača je od odlaska Oumarua pogađalo mrežu rivala. Najviše puta – 5 je to učinio Kaluđerović, Alivodić i Škuletić po četiri, Poletanović 3, Vranješ 2 i mladi Kosović 1.

Asistencije

Nakon poteza Vulićevića, Vranješa i Škuletića “Voša” je pogađala gol tri puta, zahvaljujući Alivodiću postignuta su dva gola, a po jednu asistenciju imaju: Gaćinović, Radoja, Tumbasević i Vukčević.

Kartoni

Po četiri javne opomene sakupili su Đurić i Poletanović, po jednu manje imaju: Vulićević, Vranješ, Kaluđerović i Alivodić, dva kartona zaradili su: Trajković, Tumbasević, Radoja, Fatić, Vukčević i Škuletić, jednom su požuteli Delač, Nastić i Kosović. Voša svega nekoliko minuta jesenas imala igrača manje, Nastić je isključen u finišu susreta poslednjeg kola, protiv Crvene zvezde.

(FOTO: Dušan Jocić, FK Vojvodina, Novosti, Mondo)