Vojvodina vraća neizvesnost

Fudbaleri novosadske Vojvodine porazili su aktuelnog šampiona rezultatom 2:1 i tako vratili neizvesnost u prvenstvo jer je sada razlika između Partizana i drugoplasirane Crvene zvezde svega četiri boda a pre samo tri kola bila je 11 bodova, “Lale” su se ovim trijumfom približile na 7 bodova.
Od samog početka Partizan je napadao dok se Vojvodina u prvih dvadesetak minuta branila, prvu šansu imao je Miloš Jojić udarcem sa distance ali je golman Supić bio oprezan.
Rasplamsala se igra u nastavku i u 41. minutu postigao Šćepović gol za Partizan ali je on, opravdano, poništen zbog ofsajda.
Samo dva minuta kasnije Abubakar Oumaru postiže gol na drugoj strani, vihorni napadač Vojvodine je sjajno prošao pored odbrane Partizana i na kraju savladao Vladimira Stojkovića.
U drugom poluvremenu Partizan je od samog starta krenuo sa napadima a nakon šuta Šćepovića i još bolje odbrane Supića, Brašanac nije uspeo da pogodi gol Vojvodine.
Kazna za te prilike ubrzo je stigla, Pauljević je praktično dodao loptu Enveru Alivodiću, iako je je imao tri saigrača u blizini, a Alivodić je neverovatnim udarcem zatresao mrežu Partizana i od 55. minuta Vojvodina je imala dva gola prednosti.
Odmah nakon tog gola zamenjen je Marko Šćepović a u igru je ušao Nemanja Kojić a navijači Partizana su Šćepovića ispratili zvižducima.
Ređale su se prilike za Partizan, puno šuteva, kornera i daleko veći posed lopte nisu bili dovoljni za gol crno-belih sve do 82. minuta kada je Jojić vratio nadu Partizanu da ipak može makar do boda. Jojić je namestio loptu na levu nogu i odličnim udarcem savladao Supića.
Partizan je, kako se meč bližio kraju, vršio sve veći pritisak, ali su Novosađani uspeli da se odbrane. Navijači Partizana su nakon utakmice poslali poruku treneru Vermezoviću, oni su uzvikivali “Ćao, Vermeze” i tako rekli da žele novog trenera na klupi svog tima.
Partizan u narednom kolu gostuje Javoru dok Vojvodina dočekuje Slobodu iz Užica.