Za mesec dana nastavak kvalifikacija

Srbija je neverovatnom efikasnošću deklasirala Vels u Novom Sadu, procenat realizacije za svaku pohvalu.  Kolarov je rano “otvorio” protivnika lepim golom iz slobodnog udarca, Zoran Tošić je duplirao nakon dobre akcije, članovi holandske Eredivizije Đuričić, Tadić i Sulejmani su postigli debitantske golove za reprezentaciju, možda su mogli više igrati i u prošlom ciklusu, Branislav Ivanović je golgeterskom reakcijom doneo “petardu”. Na drugoj strani, pri rezultatu 2:0, pogodivši iz slobodnog udarca malo zebnje je uneo Geret Bejl, uhvativši Stojkovića na pogrešnoj strani, ali i pogrešnoj nozi, ipak, golom Đuričića otklonjene su sve sumnje.

Ostali mečevi kvalifikacione „A“ grupe doneli su remije – u Belgiji, domaćin je remizirao sa Hrvatskom, „Vatrenima“ je prednost doneo Ivan Perišić u 6. minutu, igrač koji je karijeru izgradio upravo u belgijskom Brižu. Izjednačio je Đulijem Žile u nadoknadi prvog poluvremena, Žile je igrač koji je svom timu pomogao i u prvom kolu protiv Velsa – posle starta nad njim, Velšanin Kolins je zaradio crveni karton i ostavio svoj tim na cedilu. Interesantno, Perišić i Žile su, kao i holandski trio u Srbiji postigli debitantske golove u nacionalnom dresu.

Makedonci su drugi tim sa Balkana koji je osvojio bod na Hempdenu, mrežu su pogodili 33 – godišnjaci. U 11. minutu, Makedoniji je doneo prednost iskusni defanzivac Nikolče Noveski a njegov ispisnik Keni Miler je postigao gol za izjednačenje pred kraj poluvremena.

Stanje na tabeli: Srbija, Belgija i Hrvatska po 4 boda, Škotska 2, Makedonija 1 i Vels 0.

Sledeći mečevi se igraju za nešto više od mesec dana. 12. oktobra igraće: Srbija – Belgija, Makedonci dočekuju Hrvatsku u revanšu, a britanski duel između Velsa i Škotske igraće se u Kardifu. Četiri dana kasnije, 16. oktobra igraju: Hrvatska – Vels, Belgija – Škotska, a Srbija gostuje na Filip Vtori (Drugi) Arenu u Skoplju.