Zvezda ponovo slavila u košarkaškom derbiju 63:57

Crno beli su još jednom ove sezone poraženi od Crvene zvezde, koja ih je ovog puta kao domaćin savladala u punom Pioniru rezultatom 63:57

Meč je počeo u znaku Milenka Tepića, iskusni bek je postigao prvih sedam od devet poena Partizana. Gosti su imali prednost zahvaljujući ukradenim loptama i ofanzivnom skoku. Na drugoj strani, Zvezdinu igru je nosio Jaka Blažič. Nekoliko dobrih odbrana, kao i pogođene tri trojke, Nelsonova uz zvuk sirene pomogli su crveno belima da dođu do vođstva od pet razlike nakon deset minuta.

Nastavak je doneo petominutno mučenje Partizana u napadu, postigli su svega dva poena. Efikasnom igrom u tim trenucima Zvezda se odvojila prvo na 26:17, nakon trojke Dragićevića, trener gostiju Vujošević je zatražio tajm aut. Nakon toga uspešna serija domaćih je nastavljena, tako da su crno beli još jednom uzimali minut za dogovor. U finišu te deonice Partizan se ipak trgao i uspešno serijom primakao na -4 u poluvremenu. Skokom je dominirao Lovernj koji je već za poluvreme imao osam skokova, u napadu četiri – tačno onoliko koliko je njegov tim imao viška.

Treći deo započeo je za nijansu sigurnijom igrom gostiju. Trojkom Lovernja razlika je smanjena na jedan, a Kinsi je drugom efektnom blokadom ulio injekciju adrenalinа saigračima, nakon čega je večeras dosta neprecizni Bogdanović doneo izjednačenje. Blažič je nastavio dobru rolu iz prvog dela i poenima vratio prednost za Zvezdu. Proradio je i Boban Marjanović, igrač na koga je išlo dosta lopti. Da se prednost do poslednjeg odmora bude svega jedan za Zvezdu pobrinuo se Kinsi. Amerikanac je u tri navrata iz neizgrađenih pozicija pogađao za priključak.

U poslednjoj četvrtini probudio se Dženkins, sa dve trojke je podigao prednost, a sa druge strane Partizan nije imao rešenja u napadu. Niko nije preuzimao odgovornost na sebe, tako da su u prvih šest minuta tog dela postigli svega tri poena. Zvezda je to znalački koristila i popela se na 13 razlike pred finiš. Usledila je serija visokih Partizanovih igrača u naredna tri minuta i rezultat je pre nešto više od minut pre kraja smanjen na 61:57. U narednih pola minuta oba tima su prokockala po napad, Radonjić je na minutu odmora koji je tražio zahtevao dugačak napad što je donelo rezultat jer je na 17,4 sekunde pre kraja fauliran Dženkins. Amerikanac je sa penala doneo konačnih 63-57 za drugu derbi pobedu ove godine.

Crvena Zvezda: Rebić, Lazić 3, Blažič 19, Simonović 4, Marjanović 4, Radenović, Katić 9, Tejić, Nelson 7, Dženkins 11, Stojanović, Dragićević 6.
Partizan: Tepić 12, Lovernj 10, Pavlović 5, Dalo, MIlutinov 4, Bodganović 9,  Gagić 2, Musli 2, Šalić, Andrić, Kinsi 13, Bezbradica.