Zvezda srušila Makabi

Košarkaši Crvene Zvezde su na 70-ti rođendan, u utakmici sa pregršt lepih poteza, savladali aktuelnog šampiona Evrope Makabi rezultatom 89-76.

KK-Crvena-zvezda-KK-Galatasaray-Foto-Marko-Todorovic662-copy

Od samog početka igralo se u jakom ritmu. Zvezda je poenima Blažića i Marjanovića povela sa 6-0, Makabi se vratio ali su trojke Dangubića i Dzenkinsa ponovo dovele Zvezdu u vođstvo. Iako je Zvezda vodila gotovo celu četvrtinu, na pauzu se otišlo prednošću Makabija jer je Linhart pogodio trojku sa zvukom sirene za 18-20. I druga četvrtina je nastavljena u jakom ritmu. Dominirao je Kalinić, pratio ga je Dzenkins, Jaka Blažić je nastavio seriju svojih promašaja u šutu za 3 poena. Imali smo priliku da vidimo prelepu asistenciju Jovića koji je preko celog terena uposlio Dzenkinsa, zatim jednu odličnu blokadu nad Vilijamsom i veliku požrtvovanost igrača. Igrala se lepa košarka, a posle promašenog šuta Blažića u poslednjem napadu, na poluvreme se otišlo rezultatom 38-34 za Crvenu Zvezdu. Treća četvrtina počela je pogođenom trojkom Markusa Vilijamsa koja je Zvezdu odvela na do tada maksimalnih plus 9. Pargo je vratio trojku, a onda je Vilijams pogodio još jednu trojku za 48-41. Na 2.38 minuta pre kraja deonice Boban Marjanović je pao i jako udario glavom o parket, ostao je da leži na parketu i taman kada su se svi uplašili ustao je i gestikulacijom ka klupi Crvene Zvezde pokazao da je dobro. Cirbeš je ušao umesto njega. Odmah posle toga Makabi je napravio seriju sa 5-0 i poveo sa 51-57. Tada je Jović pogodio trojku, a već u sledećem napadu Makabi je pogodio za 2 poena te se u poslednji period ušlo rezultatom 54-59 za Makabi. Četvrta četvrtina je počela strahovitim zakucavanjem Bobija Marjanovića. Igralo se koš za koš a onda je krenula nezaustavljiva serija Crvene Zvezde od 20-0. Igrala ne Zvezda fantastičnu odbranu, u napadu nije grešila, pogađali su sve i apsolutno dominirali u svakom segmentu igre. Marjanović je skakao i poentirao, Vilijams je postizao poene, Dzenkins je igrao izvanredno i prednost Zvezde je rasla iz minuta u minut. Posle jedne odlične odbrane Vilijams je povukao kontru, a onda se zaustavio i digao na šut za 3 poena koje je pogodio. U tom trenutku dvorana je eksplodirala i bilo je jasno da je šampion evrope na kolenima. Na kraju je bilo 89-76 za crveno-bele.

U redovima Crvene Zvezde bolji od ostalih bili su Boban Marjanović 19p,17sk, Markus Vilijams 17p (5/8 za 3 poena), 7sk, 5as, Čarls Dzenkins 16p (3/6 za 3 poena), 5sk, Nikola Kalinić 14p (2/2 za 3 poena), 3as te mladi Marko Tejić koji je igrao odličnu odbranu i koji je inicirao seriju Zvezde u poslednjoj četvrtini.

U redovima poraženog Makabija bolji od ostalih bio je Smit 15p, organizator igre Pargo 14p, 6as, 6sk, Linhart 12p te sjajni Tajus 12p, 8sk koji je bio verovatno i najbolji igrač Makabija na ovom meču. Tajus je igrao odličnu odbranu, skakao je i u napadu i u odbrani, udarao rampe i u par navrata zakucao u NBA stilu.