BLOG: Četvrtak, dan koji svaki Delija zeli da zaboravi

Zasigurno jedna od najtežih večeri svih zvezdaša, koja se dogodila pre tačno 3 godine. Noć kada se nikad brže nisu smenili osećaji neopisive radosti i ogromne tuge.

Bordo-Zvezda

Prvi meč između Crvene zvezde i Bordoa igrao se na Marakani 23.08.2012. godine. Francuzi su došli u Beograd kao veliki favoriti. Ali utakmica u Beogradu završena je rezultatom 0:0. Nije bilo jednog zvezdaša koji nije verovao u prolaz svog tima. Sedam dana se pričalo samo o revanš utakmici u Francuskoj.

A onda, pre tačno tri godine sastali su se Bordo i Crvena zvezda u Francuskoj. U celoj Srbiji puni kafići i lokali po gradu. Cela Srbija je na nogama, utakmica počinje i vreme polako teče. U Francuskoj sudija produžuje prvo poluvreme za 2 minuta. Igrači Zvezde kradu loptu na sredini terena, Filip Mladenović je dobija i kreće ka golu. U prvi mah činilo se da će izgubiti loptu, a onda…. Sjajan volej Mladenovića sa ivice šesnaesterca i ceo Beograd je na nogama. Zvezda vodi u sred Francuske protiv velikog Bordoa od 47. minuta prvog poluvremena!

Zvezda u drugo poluvreme kreće pokušajima iz kontra napada, ali Gufran u 53. minutu trese mrežu Bobana Bajkovića. Rezultat je 1:1 i dalje povoljan po Beograđane, ali igrači Bordoa sve više napadaju.

Borila se Zvezda, ali u 71. minutu sjajan centaršut iskoristio je Žusie i matirao po drugi put Bajkovića. U tom trenutku tišina u Beogradu. Narednih petnaest minuta Delije su sve manje i manje verovale u prolaz, ali postojala je nada.

90. minut. Crvena zvezda ima korner, koji izvodi Darko Lazović. Lopta leti ka šesnaestercu, svi skaču na noge. Trenutak za pamćenje, lopta se odbija nekoliko puta u srcu šesnaesterca i dolazi do Mikića koji iz sve snage šutira sa pet metara i pogađa mrežu Bordoa. Rezultat je 2:2! Cela Srbija je na nogama!

Sudija produžuje utakmicu za velikih pet minuta. A onda, jedan od najtužnijih trenutaka svakog navijača Zvezde. Lopta ide ka golmanu Bajkoviću, ali onda Maksimović pokušava da je ispuca i u tom trenutku se sapleće i šalje loptu ka korneru, gde Bajković obara Obraniaka, a sudija pokazuje na belu tačku u 91. minutu.

Gufran i Bajković oči u oči. Bajković se baca na pravu stranu, ali Gufran je siguran i donosi pobedu svojoj ekipi. Sudija svira kraj, a u srcima igraca i navijaca Crvene zvezde neizmeran bol. Plakali su prvotimci Zvezde, plakali su navijaci, plakali su svi kojima je crveno-belo u srcu. Tako blizu, a tako daleko.

BLOGER: ALEKSANDAR GOŠNJIĆ