Partizanovo zbogom evropskom proleću: da li je moglo bolje?

Završi se I putovanje našeg jedinog tima po grupnoj fazi lige evrope. Najbolje I najuspešnije u zadnjih par godina, jer pre ove jeseni, zadnja pobeda u bilo kojoj grupnoj fazi lige evrope je bila čak 2009. godine, tako da, I da je Partizan ostao na jednom trijumfu, opet bi moglo mirne duše da se kaže da je uspešna sezona u evropi, u odnosu na par prethodnih.

A možda I bolje da je ostao na jednoj pobedi, žao mi svih onih ljudi koji su se u četvrtak ponadali da partizan može dalje. Da, lepo sam rekao, ponadali ste se svi, I ja sam se nadao do pre nekih desetak dana, kad sam se presabrao, I shvatio da nema šanse, jedne jedine šanse, da partizan prodje dalje, ako postoji mogućnost da taj prolaz prepusti nekom drugom. Naravno, uz neku cifru, uslugu, kovertu, šta već, ali uglavnom mislim da su pare u pitanju.

Jednostavno, previše se lopova nakotilo u našem fudbalu, već desetak godina se ništa ne menja, ništa se ne istražuje, nastavlja se zamazivanje očiju naroda sa kojekakvim glupostima, čak ni ti večiti derbiji ne nose tu neku euforiju kao što su nosili ranije. Šta dalje da vam pričam, kad je ona famozna utakmica OFK – Zvezda registrovana kao legalna, nije utvrđeno nikakvo nameštanje, I sve je super. O čemu dalje da pričamo?!

U ovom tekstu se neću osvrtati na druge klubove, ni druge utakmice. Ovaj tekst je posvećen samo utakmici Partizan – Augzburg, I nekim činjenicama koje pokazuju da je ova utakmica nameštena.

Odmah da kažem da očekujem samo uvrede I negodovanja, i da sam lud, i da sam navijač zvezde, i da mi je krivo, i da sam pod teorijama zavere, jasno je to meni odavno… Ja se obraćam nekom sitnom procentu ljudi koji verovatno misle kao ja, koji verovatno zbog toga i nisu gledali utakmicu, ja sam je ipak gledao, čisto da se uverim dal’ je moguće da nešto bude tako providno, a da 95-96% ljudi uopšte ne vidi šta se dešava. I onda nam je kriv ne znam ni ja ko kad nam je liga najsmešnija na ovim prostorima…

Imam par svedoka da sam par dana pred meč pričao da će nemci da nagaze, da će biti dosta golova za njih, jer je nemački mentalitet takav, da ako se igra 94 minuta, oni igraju 94 minuta. Prvi gol Partizana me nije iznenadio uopšte, jer se iste stvari dešavaju godinama i u našoj ligi, jednostavno, moraš da podigneš publiku, da im daš razlog da ostanu na stadionu do kraja. Jer, da je Partizan gubio 2-0 na poluvremenu, pitanje bi bilo koliko bi ljudi ostalo na stadionu..

Elem, ko što pročitah negde, posle prvog gola Abubakar kao da je stao. I jeste stao, nije ‘’kao’’ nego je stvarno stao. Jer nije smeo vise da da nijedan gol. Posle toga bilo je par prilika za Abubakara, u jednoj prilici kad je sam trčao prema golmanu, otišao je desno prema korner zastavici i bukvalno se tu vrteo dok nisu stigla dvojica nemačkih defanzivaca, i onda je vratio loptu nazad. Posle toga, valjda je video da se previse trudi, pa se u narednim šansama saplitao, vuko loptu previse u stranu, nije trčao sprint, jednostavno lik se povukao i čekao kraj. Da slučajno ne ispadne ‘’krivac’’ kod nekih tamo dogovora iza kulisa.

Krivo mi je jedino što nije bio penal za Partizan, jer sam ubeđen da bi bio ili neki traljav šut, ili uopšte lopta ne bi išla u gol, i tu bih mogao da pojačam moje tvrdnje.

Prvi gol Augsburga je došao kao kec na deset. Idealan za opravdanja ‘’poljuljali sun am mentalitet prvim golom u finišu poluvremena’’, ‘’mi smo već mislima bili na odmoru ‘’ i slično…. Katastrofalna odbrana gola kod poslednjeg pokušaja u poluvremenu, u prostoru gde je pala lopta, bilo je 3 igrača Augzburga, a oko njih dva igrača Partizana… Mogli su da biraju šta će da urade i gde će da šutnu.

PFC-Aug 1

Drugi gol Augzburga je već kriminalan. Ja se stvarno ne sećam ko je bio uz Verhaega, kako li se već preziva strelac, ko ga je čuvao po desnoj strain, mislim da je Ninković. E taj Ninković je u momentu kad je lopta pala ispred strelca, još na ivici šesnesterca, pre ove slike, taj Ninković je PRESTAO DA TRČI, i bukvalno je pustio čoveka da ide sam ka golu.. Subić, koji se nalazi sa leve strane strelca, takođe je imao vremena da potrči, da ukliza, da pokuša bar nešto… I ON JE ISTO ODREAGOVAO KAO NINKOVIĆ, samo je stao i gledao kako lopta odlazi u mrežu..Golman je isto imao mogućnosti da skrati ugao, da krene na igrača, a odreagovao je kao neki penzioner. Naravno, 2-1 za Augzburg, niti se tada neko hvatao za glavu, niti ništa, sve se videlo na licu Drulovića, iznenadjen čovek, kao što je i trebao da bude, je 90 minuta imao jedan te isti izraz lica… Jednostavno, došo čovek da gleda predstavu.
Sledeća veća šansa za Partizan:

PFC-Aug 2

Situacija 3 na 2, da bira čovek gde da šutne loptu, mislim da je Brašanac bio u šansi… Umesto da se okrene, prema centru gola, lik je krenuo u neku kosinu, izabrao najgoru moguću poziciju za sebe, i šutirao… Golman je naravno, bio dobro postavljen, odbranio je. Šta se dešava dalje? Lopta se odbija do Ninkovića. ABUBAKAR JE POTPUNO SAM U CENTRU ŠESNESTERCA, ali potpuno!! Ninković, što bi naš narod rekao, ni pet ni šest, odmah iz prve šalje loptu daleko preko gola. Naravno, jer je golman već bio posrnuo, bilo koja lopta da je išla u okvir, verovatno bi ušla. Ne sme da se rizikuje, znači cepaj loptu preko gola, uhvati se za glavu dve sekunde, ii demo dalje.
Posle toga, Ninković, verovatno nesrećno, pogađa prečku. Ne verujem ni da je hteo da šutira u gol, a i ako je hteo, hteo je da ne bude previse teško za golmana, zato je šutirao iz daljine… Elem, nije on tu ni kriv toliko…

PFC-Aug 3

ŽIVKOVIĆ: Ova situacija…. Pa ovo je, ja ne znam ni da opišem ovo… Posle prečke lopta pada u noge Živkoviću…. Kao što vidite Abubakar nije u ofsajdu, ja ne znam…. Penzioner bi uspeo da mu doda loptu… a Živković, sa nekih 7,8 metara ne uspeva da pogodi ni okvir gola. Zašto? Pa izgledna je šansa, ako pogodi okvir može da da gol… Može lopta da se odbije do Abubakara pa onda on nesrećnik mora da šutira? Ne, sigurno je sigurno. Živković šutira pored gola, svi srećni, naravno oni koji treba da budu srećni, svi zadovoljni, opet ti isti.
O šansi Brašanca, neću ni da trošim reči… Videli ste kako je to rešio Ljajić u 93. minutu u Albaniji, a ovo… Njegova šansa je pravi pokazatelj da igrači jednostavno ne da nisu smeli da daju gol… nego nisu vise ni šutirali u okvir….
CRVENI KARTON: Kod situacije sa crvenim kartonom je slična priča kao i sa golom u 45. minutu. Nabavka alibija ‘’imali smo igrača manje, oni su to iskoristili na pravi način’’. Crveni karton, je skroz opravdan, i vidi se namera Andrije da bude isključen, direktno dlanom ide na loptu, vunderkid? I posle ima obraza da u budućnosti opet dođe i pita gde je onaj što me prozivao da loše igram? Pratim fudbal redovno (naš uglavnom izbegavam) i nisam zadnjih godinu dve video onakav kontakt rukama sa loptom. Mogao je da je uhvati obema rukama, isto mu dodje… Dlanom na loptu, i to ruka visoko iznad glave… K’o da se bori ispod koša, a ne na fudbalskom terenu.

I na kraju:

PFC-Aug 4

Kod trećeg gola Augzburga, igrač označen na slici se ‘’sapliće’’, naravno ”slučajno” u najvažnijem mogućem trenutku na utakmici, taman se sapleo da bi Kalubi mogao lepo da centrira, bez ometanja, i da doda loptu Bobadilji, ili ovom drugom špicu (koji je inače isto pobegao svom čuvaru, 2,3 sekunde posle ovog trenutka) i da oni mirno gurnu loptu u golmanov BLIŽI UGAO, takoreći tik uz njega..
I posle neko iz uprave izadje, i kaže ‘’potrebno je i malo sreće u fudbalu’’. I cela Srbija mu poveruje. To je najveća katastrofa našeg fudbala. Izadje neki PR, ne znam ko već. I kaže Drulović nije tu, a igrači plaču u svlačionici. Baš bih voleo da vidim sliku neku, ili neki snimak, kako plaču… Priče za malu decu. Drulović čovek pokazao bar malo srama, nije želeo do kraja da učestvuje u ovoj sramoti… Prošlo dva dana, vidim niko vise i ne priča o tome…. Ja sam rekao svoje, k’o što rekoh, ne očekujem pozitivne komentare, jer vidim da je naš narod odavno zaslepljen nekom paučinom, kad je u pitanju naš fudbal..

Žao mi je samo onih ljudi koji su po onom vremenu napunili stadion, i gajili s pravom nadu, nadu koju su im neki lopovi i maheri oduzeli još pre prvog sudijskog zvižduka.