Vidi se želja igrača Srbije, ali Portugal vodi u Beogradu posle 45 minuta

Dobra igra Srbije u prvom poluvremenu, ali bez konkretne šanse. Portugal je poveo golom Danija i povukao se. Srbija je možda i oštećena pred kraj poluvremena kada je Semedo oborio Mitrovića u šesnaestercu, ali sudija odmahuje rukama.

srb

Srbija je nastupila u sastavu: Stojković, Tomović, S.Mitrović, D.Tošić, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić, Ljajić, Z.Tošić, A.Mitrović.

Portugal je nastupio u sastavu: Patricio, Eliseu, Alves, Fonte, Semedo, Pereira, Nani, Andre, Veloso, Kvarežma, Dani.

Srbija je već u prvom napadu imala dobru šansu, ali iznuđen je samo korener. Korner je izveo Zoran Tošić, a Aleksandar Mitrović je malo okrznuo loptu, ali nedovoljno da bi lopta išla u okvir gola.

Več u sledećem napadu slobodan udarac za Portugal blizu korner zastavice sa leve strane, ali naši igrači lako otklanjaju opasnost.

5. minut gol za Portugal, strelac je Nani, loptu je ispucao Alves, ona je stigla do Danija koji šutira u Stojkovića, ali lopta se odbija do Nanija koji je sam i nije mu bilo teško da zatrese mrežu Srbije. 5. minut Srbija-Portugal 0-1, strelac Nani.

U 10. minutu, zaleteo se Ljajić i odigrao dupli pas sa Tadićem, ali u poslednjem trenutku loptu izbacuje Fonte. Lepa akcija, ali brzo se završila.

Matić je lepo prošao po levoj strani u 18. minutu, ali je oboren blizu korner zastavice. Slobodan udarac je izveo Ljajić, ali su igrači Portugala izbacili loptu i krenuli u kontra napad iz kog nisu uspeli da stvore šansu.

20. minut, slobodan udarac sa desne strane izveo je Tošić, a Aleksandar Mitrović je glavom šutirao visoko iznad gola.

Kolarov prolazi po levom boku u 28. minutu i centrita, ali Mitrović ne uspeva da zapreti Patrisiju. U nastavku je polušao Ljajić, ali odbrana Portugala na mestu.

Prvi žuti karton na meču dobio je Semedo u 28. minutu posle faula nad Nemanjom Matićem.

Reprezentativci Srbije vrše pritisak na odbranu gostiju. Ređaju se napadi preko Kolarova na levoj i Tomovića na desnoj strani, ali još nemam šut u okvir gola. Zoran Tošić je solo prodorom stigao do šesnaesterca i uputio šut ka golu, ali je Patrisio siguran na golu. Ovo je bio prvi šut u okvir gola naše reprezentacije i to u 33. minutu meča.

Najozbiljniju šansu Srbija je imala u 35. minutu. Tošić je krenuo sa sredine terena i uposlio Tadića na nekih 11 metara iskosa, ali on pod pritiskom Semeda šutira iznad gola, prethodno je Ljajić lepo propustio loptu koja je stigla do Tadića.

Sjajna šansa za Lajića u 38. minutu. Lep dupli pas Lajića i Mitrovića, ali golman Portugala sjajno brani udarac Ljajića i ostaje 1:0 za portugal.

41. minut Srbija je možda i oštećena od strane sudije za penal. Mitrovića je u šesnaestercu oborio Semedo, ali sudija ne pokazuje na belu tačku. Selektor Ćurčić koji je inače miran, je veoma burno reagovao, ali ipak sudijina je posednja.

Dani u 42. minutu nesportski ruši Matića na sredini terena i dobija žuti karton. Ovo je drugi žuti karton na meču.

Vidi se velika želja naših momaka, ali fali završni udarac ka golu. Nadamo se da će nam se to vratiti u drugom poluvremenu i da će naši momci uspeti brzo da poravnaju rezultat.