Lonci odoleli pritisku: Metalac – Crvena zvezda bez golova

Po sedmi put Metalac i Crvena zvezda odigrali su meč u Superligi. Zvezda je znatno uspešnija. Ima pet pobeda i jedan poraz, uz današnji remi.  Utakmica u Gornjem Milanovcu odigrana je po odličnim uslovima. Na žalost mnogobrojne publike završena je bez golova 0:0.

metalac640460823020150723155029

Na početku meča igralo se uglavnom na sredini terena, a Crvena zvezda pokušala je da pripreti nekoliko puta iz slobodnih udaraca. U sedmom minutu potencionalno sporna situacija, kada je Đenić pao na ivici šesnaesterca, a pištaljka Vlade Glođovića ostala je nema.

Tvrda igra sa dosta faulova nastavila se sve do 29. minuta kada je Ristić pokušao sa dvadesetak metara, njegov odličan udarac naišao je na sjajnu odbranu Belića sa druge strane. Najozbiljniju šansu u prvom poluvremenu imao je Parker. Šutirao je fudbaler Zvezde sa peterca. Nije najbolje zahvatio loptu glavom i time je stavio tačku na prvo poluvreme.

Trener Božović napravio je dve izmene na početku drugog dela. Umesto Cvetkovića u igru je ušao Petković, a mesto Gavrića Idan Vered.

Igrao se 55. minut, Argentinac Luis Ibanjez pokušao je iz prekida, njegov udarac završava tik uz desnu stativu Metalca. Ibanjez je pokušao i devet minuta kasnije iz slične pozicije ishod je bio isti, lopta pored gola. Do 69. minuta čekala je Zvezda na novu ozbiljnu priliku, Katai je prošao sa desne strane, njegov centaršut pronalazi Jovića koji je sa peterca uspeo da  prebaci gol.

Veliku priliku imali su domaći u 90 minutu da izvuku tri boda, nakon sjajne kontre Metalca, igrač domaćih pogodio je stativu već savladanog Kahrimana. Utakmica u sjajnom ambijentu završena je najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Sudija: Vlado Glođović

Metalac: Belić, NIkodijević, Otašević, Sedlar, Rnić, Ivanović (Luković), Bukorac, Merdović (Milovanović), Mladenović, Dimitrijević, Brkić (Đenić)

Crvena zvezda: Kahriman, Ibanez, Mbođ, Jovanović, Cvetković  (Petković), Ristić (Cvetković); (Jović), Kovačević, Gavrić (Vered), Katai, Savićević, Parker.