Ako ovako nastavi Zvezdi se smeši titula

Crvena Zvezda gazi sve pred sobom, poslednji rival koji je pao pod noge igračima najtrofejnijeg srpskog kluba je Jagodina. Pod Đurđevim brdom crveno-beli su pregazili domaćina Jagodinu rezultatom 0-3.

Slavoljub Srnić je svojim debitanskim golom u crveno-belom dresu doveo je Crvenu Zvezdu u prednost.U 7. minutu Petković je dodao loptu do Kataija, ovaj je ubacio na peterac gde je na nju natrčao Slavoljub Srnić koji je zatresao mrežu.

U 29, minutu još jedan debitanski gol za prvotimce Crvene Zvezde. Aleksandar Katai je poslao odličnu dijagonalu koja je omogućila Srđanu Plavšiću da izbije sam ispred golmana i matira ga. Plavšić igra fantastično od kada je stigao na Marakanu.

Koliko je Crvena zvezda bila dominantna najbolje govori podatak da je Jagodina prvi šut ka golu Damira Kahrimana uputila tek u poslednjem mintu prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nije se dešavalo ništa zanimljivo sve do 80-og minuta. Tada je Damir Kahriman loše intervenisao, a pokušavajući da ispravi njegovu grešku, strelac prvog gola, Slavoljub Srnić srušio je protivničkog igrača i zaradio drugi žuti karton.

Ugo Vieira

Ugo Vieira

U 86. minutu tačka na i. Kahriman je daleko ispucao loptu, Marko Grujić u skoku nadvisio čuvara i sjajno uposlio Uga Vieiru. Vieira je sebi dao for grudima, a onda je loptu spoljnom poslao u mrežu.

Crvena Zvezda je sedmom pobedom u nizu pokazala da je glavni favorit osvajanje lige. Posle puno godina uživanje je gledati Zvezdu.