Aškovski demolirao Partizan

Fudbaleri Novog Pazara ponovo su ostali neporaženi protiv Partizana, ne samo to nego su u potpunosti nadigrali oslabljeni Partizan. Penali, sjajna atmosfera i pobeda domaćih od 3:2 biće ono po čemu će navijači pamtiti današnji derbi meč.  Strelci za Pazar bili su Pavlović u 23. minutu, Aškovski u 27. i 71.  minutu. Za Partizan su se upisali Trujić u 13. minutu i  Kojić u 45.

Prva prilika na meču viđena je u 7 minutu. Igrač domaćih predrag Pavlović se dobro ubacio u prazan prostor ali je Živković skratio ugao i odbranio udarac igrača Pazara.

A šest minuta kasnije kazna za plave, Nikola Trujić svoj povratak u redove Partizana krunisao je golom. Krilni igač našao se na pravom mestu. Odbitak Grbića došao je do njega a on je bez smetnji smestio loptu u mrežu Novog Pazara.

Igrao se 22 minut Saša Lukić je oborio Aškovskog a sudija Vlado Glođović pokazao na penal. Predrag Pavlović bez ikakvih poteškoća ponovo poravnava rezultat.

Odmah nakon primeljenog gola Partizan je u jednom minutu propustio dve sjajne prilike da ponovo povede. Prvo je Kojićev udarac odbranio golman Novog Pazara a potom je Nikola Trujić šutirao pored gola sa sedam metara.

Aškovski za koga nije bilo mesta u Partizanu samo osam minuta kasnije iznudio je još jedan penal. Nakon što je iznudio dva jedanaesterca levi bek domaćih uspeva da pogodi mrežu crno-belih i donese prednost Novom Pazaru!

Smenjivali su se u promašenim prilikama Pazar i Partizan, a kazna za domaće usledila je već u naknadi vremena, brza akcija u kojoj su učestvovali Kojić, Ilić i Grbić završena je pogotkom već zaboravljenog Kojića, čime je postavljen rezultat na poluvremenu.

Uz sporadične napade konačan rezultat postavljen je u 72. minutu kada je nakon greške Kojića na sredini terena Pazar krenuo u kontranapad koji je krunisan drugim golom Stefana Aškovskog.