Bez pobednika u Nišu

U okviru 12. kola Jelen Superlige fudbaleri Radničkog iz Niša na svom Čairu rezimirali protiv OFK Beograda rezultatom 0:0. Gosti sa Karaburme su dobro otvorili utakmicu, ali više šansi da odnesu pobedu imale su Nišlije.

Glavni sudija Robert Kiš-Čepegi, pomoćnici Dejan Petrović i Branko Pavlović. Četvrti sudija Srđan Milutinović. Gledalaca: 1000

Radnički Niš: Kesić, Pauljević, Pavlović, Đorđević, Ljubinković, Marjanović, Petar Petrović (od 72. Vladimir Milenković), Kolarević, Punoševac, Đuričković (od 90. Turisbek), Popara (od 59. Batioha).
Trener: Saša Mrkić

OFK Beograd: Čupić, Aksentijević, Savić, Vasiljević, Andonov, Zdjelar, Ješić (od 61.Jovanović), Gajić, Andrić, Janković ( od 73. Vuković), Dražić (od 70. Alempijević).
Trener: Dejan Đurđević

Iako je OFK Beograd u prvom delu susreta imao veći posed lopte i prvi pripretili domaćoj ekipi, Nišlije su bile konkretnije. Nisu postigle pogodak, ali su imali par prilika koje su sigurno mogle da donesu promenu rezultata. Izgledna je bila ona u samom finišu poluvremena kada je na centaršut Đuričkoviča Đorđević glavom sa pet metara promašio gol. Ekipe na odmor odlaze sa rezultatom 0:0.

Pogodak nije viđen ni u drugom poluvremenu, ali smo imali prilike da vidimo brojne šanse kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Na samom početku, Punoševac je šutirao jako dobro sa 20-ak metara, publika je skočila u nadi da je pogodak, međutim, lopta je zatresla samo spoljnu mrežu. Sredinom poluvremena Đuričković je imao priliku da donese vođstvo Nišlijama, šutirao je sa pet metara, međutim, lopta je otišla preko gola mladog Čupića. Kasnije, Radnički je pretio i preko Marjanovića. Pet minuta pre isteka regularnog toka, desni bek Romantičara Aksentijević pokušao je sa ivice šesnaesterca, ta lopta je otišla tik pored desne stative. Na kraju, rezultat na semaforu je ostao 0:0, a čini se da su gosti ipak zadovoljniji osvojenim bodom.

Šef stručnog štaba gostiju Dejan Đurđević istakao je svoje zadovoljstvo osvojenim bodom.
– Zadovoljan samo što nismo izgubili, čak smo i sami imali par prilike gde smo mogli da povedemo ali ih nismo iskoristili. Utakmicu smo otvorili dobro, imali smo pola sata modela igre kakve treba da bude. U nastavku smo pomalo i klonuli, ali smo zadržali koncentraciju do kraja susreta. Ipak je ovo veoma vruć teren, stoga sam zadovoljan osvojenim bodom – nije krio zadovoljstvo Đurđević.

Trener Nišlija Saša Mrkić ipak nije delovao preterano zadovoljno.
– Osvojen bod je korektan, ali smo mi hteli sva tri. Stvarali smo šanse tokom čitavih 90 minuta, međutim, falilo je koncentracije da terensku dominaciju pretvorimo u pobedu. Dva boda koja nismo osvojili moramo potražiti na nekom gostovanju – jasan je Mrkić.

U 13. kolu Superlige, koje se igra za dve nedelje, Radnički iz Niša odmeriće snage u Čačku protiv ekipe Borca, dok će OFK Beograd na Karaburmi dočekati Mladost iz Lučana.