Bodovi zlata vredni ostali u Nišu

U 8. kolu Jelen Superlige fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Čukarički rezultatom 2:1. Strelci za domaćine bili su Pavlović i Đilas, a utešni pogodak za Brđane postigao je Mandić.

Radnički je krenuo silovito i već u 5. minutu je poveo. Nakon odlično izvedenog kornera Jovanovića, u petercu Beograđana najbolje se snašao Pavlović i smestio loptu iza leđa Stevanovića. Pokušavali su gosti da se trgnu, ali odbrana Nišlija je umirila sve njihove napade. Do kraja poluvremena viđeni su uglavnom pokušaji sa distance. Radnički je pretio preko Kolarevića i Đuričkovića, dok su dlanove Kesića zagrejali šutevi Matića i Regana. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0.

Drugo poluvreme donosi terensku inicijativu Brđana, dok je domaćin strpljivom igrom svoje šanse vrebao iz kontranapada. Ponovo su prekidi pokazali sve slabosti gostujuće odbrane. Nakon odlično izvedenog kornera Marjanovića sa leve strane u 57. minutu, iskusni Đilas je glavom matirao golmana Čukaričkog. Taj gol je u dobroj meri poremetio dogovore iz svlačionice, te gostujući fudbaleri nisu imali rešenja za dobro postavljenu odbranu Nišlija. Čukarički je ipak stigao do gola u 92. minutu susreta, kada je talentovani Mandić dobro reagovao na lošu intervenciju Kesića. Rezultat je bio 2:1 pa su bodovi ostali u Nišu.

Nakon dvonedeljne reprezentativne pauze, nastavlja se srpski šampionat. U 9. kolu Jelen Superlige Radnički ide u goste kruševačkom Napretku, dok Čukarički na Banjici igra protiv ekipe Rada.