Borac – Radnički: Nišlije od sjaja do očaja, pobeda Borca 2:1

Fudbaleri Radničkog odigrali su prvo poluvreme za pamćenje, a ujedno, drugo za zaborav. Sve što je išlo za nogom igračima Radničkog okrenulo se protiv njih u drugom. Nadmoćna i lepršava igra izabranika Milana Rastavca zaboravljena je u svlačionici, zasijali su gosti na momente, ali je kako se utakmica bližila kraju na terenu bio samo jedan tim. Golovima Milana Jevtovića u 61. minutu i Vladimira Krstića u 83. Čačani su upisali prvu pobedu. Dok je za Radnički gol postigao Anton Zemljanuhin u 37. minutu. Treba pomenuti i podatak da gosti nisu mogli da računaju na novopristigla pojačanja, koja će biti registrovana tek od drugog kola.

Od samog starta fudbaleri Radničkog pokazali su da u meč ne ulaze sa namerom da se brane, te da im je breme favorita, koje je nametnuo trener domaćih Nenad Lalatović s pravom dato.

Zanimljiv detalj viđen je u devetom minutu kada je lekar Radničkog morao da interveniše na tribinama jer je jednom od navijača pozlilo, taj potez gostiju naišao je na simpatije domaćih navijača koji su to pozdravili aplauzom.

U Napadu su gosti bili nadmoćni, obletali kao osice oko gola Vladimira Bajića. Odbrambeni bedem ispred gola Filipovića sačinjen od dobro uigranih fudbalera reagovao je u nekoliko navrata, najozbiljniju opasnost otklonio je Petrović u 31. minutu pokušao je Vujaklija, a odlično reagovao pouzdani Petrović.

Svoju upornost krunisali su igrači iz Niša u 37. minutu. Tada je Zemljanuhin na asistenciju Darka Bulatovića zatresao mrežu Bajića. Nedugno nakon gola Kirgistanca, Jevtović je pokušao da iskoristi nepažnju gostiju, a potom i Miljan Mutavdžić, njegov udarac zaustavila je stativa. Radnički je nakon 45. minuta zasluženo vodio sa 1:0.

Pokušao je Lalatović izmenama na poluvremenu da osveži svoj sastav, pa je umesto Mutavdžića ušao Stefan Milojević.
Jevtović je iskoristio centaršut po desnoj strani i izjednačio u 60. minutu. Lalatović je napravio i drugu izmenu Vladimir Krstić ušao je umesto Stefana Vukmirovića što je u potpunosti preporodilo ekipu Borca, koji na terenu igra mnogo svežije nego u prvom delu.

Dušan Kolarević mogao je da vrati Radničkom prednost, ali je njegov udarac zaustavila prečka, a minut kasnije Bajić je istrčao a igrač Radničkog uputio je loptu ka njegovom golu, ali je sreća ponovo bila na strani golmana Borca.

U 83. minutu novi šok za niške fudbalere, lopta sa polovine Borca završava u nogama Krstića koji je istrčao ispred Filipovića i savladao golmana niške ekipe. Borac je ovim golom došao do prve pobede u novoj sezoni. Krajnji rezultat bio je 2:1.