Čačani pred opstankom u eliti: Ožegović srušio Ćurane

Fudbaleri čačanskog Borca upisali su vrlo važnu pobedu pred finiš prvenstva nad ekipom Jagodine rezultatom 3:1 (2:0). Čovek odluke bio je Ognjen Ožegović, koji je sa dva pogotka doneo trijumf i zlata vredne bodove u borbi za opstanak.

1429383227961

Poveli su domaći već u petom minutu fantastičnim pogotkom Ožegovića, koji se odlično snašao nakon asistencije Mutavdžića i matirao Nikolu Perića. Nastavili su domaći sa inicijativom, i već u 33. minutu duplirali vodstvo. Ponovo je egzekutor bio Ožegović koji je sjajnim udarcem sa 25 metara doneo veliku prednost domaćinu pred odlazak na odmor.

Reagovao je Krunić na poluvremenu ubacivanjem Šušnjara u igru, međutim Borac je uspešno odolevao napadima gostiju u nastavku igre. U 70. minutu Jagodina ipak smanjuje rezultat pogotkom Đurića sa bele tačke. Ipak pogotkom Slaviše Stojanovića u sudijskoj nadoknadi Borac dolazi do velike pobede i bodova koji će biti ključni za opstanak u eliti.

Čačani u sledećem kolu gostuju u Novom Sadu, ekipi Vojvodine, dok će Jagodina na svom terenu dočekati Voždovac.