Čukarički sa kreča do novog trijumfa

Fudbaleri Čukaričkog došli su do trećeg uzastopnog trijumfa u Jelen Superligi. Ekipa sa Banovog brda danas je bila bolja od Mladosti iz Lučana rezultatom 1:0 (0:0).

U mini derbiju gornjeg dela tabele, zasluženo su slavili domaći, koji su se ovim trijumfom priključili vodećem trojcu na tabeli. Krenuli su fudbaleri Čukaričkog napadački od samog starta. Pokušavali su Brđani u nekoliko navrata, preko Matića, Bojića i Slavoljuba Srnića, ali je mreža gostiju zahvaljujući pre svega golmanu gostiju Krznariću, ali i lošoj realizaciji domaćih u finišu, ostala netaknuta nakon prvog dela igre.

Drugo poluvreme počinje u istom ritmu. Prvo su domaći zapretili preko Srnića u 49. minutu igre, da bi tri minuta kasnije prvo Srnić, a zatim i Matić propustili dve odlične šanse da dovedu Čukarički u vodstvo. U 61. minutu igre Matić je zapretio iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola. Samo četiri minuta kasnije Čukarički je imao sjajnu šansu. Nakon šuta Todorovića, Krznarić je kratko odbio loptu, a Mirosavljević je sa samo nekoliko metara uspeo da promaši gol. Ipak tri minuta kasnije domaćima se isplatila napadačka igra i dominacija tokom većeg dela meča. Stefan Cicmil je u 68, minutu igrao rukom u svom šesnaestercu i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa penala bio je Igor Matić i doneo vodstvo Čukaričkom. Posle vodećeg gola, domaći nisu odustali od agresivne igre, tako da gosti iz Lučana do samog kraja nisu uspevali ozbljnije da ugroze gol Čukaričkog.

Ovim trijumfom Brđani su ostali na četvrtom mestu, dok je Mladost pala na sedmo mesto sa 16 bodova.