Čukaričkom gradski derbi

U 7. kolu Jelen Superlige ekipa Čukaričkog savladala je nominalnog domaćina na stadionu Obilića. ekipu Rada rezultatom 1:3 (0:1). Strelci za Brđane bili su Matić (2x) i Srnić, a jedini pogodak za Građevinare postigao je Perović.

Krenulo je žestoko od samog početka susreta. Iako su gosti do sada imali problema sa realizacijom, Čukarički proradio na danas. Konto je otvorio iskusni Matić koji je matirao Jovanovića u 14. minutu na odličnu asistenciju Stojkovića sa desne strane. Do kraja poluvremena Rad je preuzeo terensku inicijativu, ali se rezultat nije menjao, te su ekipe na odmor otišle sa rezultatom 0:1.

Drugo poluvreme je bilo veoma sadržajnije, naime, videli smo tri pogotka. Već u 48. minutu susreta Stojiljković asistira Matića koji po drugi put pogađa mrežu Građevinara. Krenuo je tim sa Banjice na sve ili ništa od tog trenutka i to je dalo rezultata. U 56. minutu Perović smanjuje na 1:2 nakon dodavanja Simića. Taj pogodak kao da je probudio izabranike Gorana Milojevića. Taman kada se mislilo da će se ući u neizvesnu završnicu, Slavoljub Srnić u 82. minutu pogađa za 1:3 i tako rešava pitanje pobednika na ovom susretu.

Već narednog vikenda nas očekuju utakmice 8. kola srpskog šampionata. Rad će na noge kragujevačkom Radničkom, dok će Čukarički biti gost Radničkom iz Niša.