Ćurani preokrenuli, Radnički i dalje ne zna za pobedu

Fudbaleri Jagodine posle tri kola došli su do prve pobede u ligi. Oni su nakon preokreta ubedljivo savladali Radnički iz Niša rezultatom 3:1. Niški klub ni nakon tri kola još uvek ne zna za pobedu.

Sam početak meča bolje su otvorili fudbaleri Jagodine, koji su u uvodnim minutima nekoliko puta pripretili golu Filipovića. Prvo je Martinović u 2. minutu šutirao sa dvadeset metara, ali je njegov šut završio iznad gola čuvara mreže Radničkog. Četiri minuta kasnije Nemanja Arsenijević uputio je šut sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored stative Filipovića.

Zahvaljujući bravurama Filipovića, Radnički je nastavio da odoleva atacima domaćih. Prvo je Đurić šutirao u 12. minutu, odlično je reagovao golman gostiju. Minut kasnije nova pretnja po gol Radničkog Arsenijević je ponovo šutirao, ali još jednom je odlično reagovao Filipović.

Fudbaleri Radničkog pritiska su se oslobodili tek nakon 20. odigranih minuta, Ćulum je proigrao Đuričkovića koji je centrirao, nedovoljno brz bio je Petrović. Prvu veliku šansu Radnički je imao u 27. minutu meča, kada je nakon kornera Đuričković pogodio Ćuluma koji je spušta Milenkoviću, čiji je šut završio na stativi već savladanog Đuričića.

U nastavku meča viđena je inicijativa gostujućih igrača koji su u nekoliko navrata pretili preko Batiohe i Đurićkovića.  Baš je Ekvadorac bio koban po gol gostiju. On je u 41. minutu nakon pasa Đurićkovića doneo prednost Radničkom.

Nakon boljeg izdanja u drugom delu prvog poluvremena fudbaleri Radničkog jednim golom prednosti odlaze na poluvreme.

Domaći fudbaleri iskoristili su početnu opuštenost fudbalera Radničkog pa su samo posle tri minuta nastavka poravnali rezultat. Na centaršut Arsenijevića odlično je reagovao Savković.
Nakon izjednačenja osetno je opao ritam igre. Obe ekipe su se koncentrisale na odbranu i šansu tražili nakon grešaka protivnika.

Stepanović je u 65. minutu poverenje ukazao mladom Marku Mrkiću koji je samo nekoliko dana nakon potpisivanja profesionalnog ugovora dobio šansu u prvom timu.
U 66. minutu šok za igrače Radničkog, nakon strpljive akcije Jagodinaca Cvetković odlično upošljava Lepovića koji je u potpunosti preokrenuo rezultat. Dvanaest minuta dugačka lopta Lepovića ka Aresenijeviću, koji je poslao povratni pas do Đurića, čiji se šut odbio o stativu u mrežu nemoćnog Filipovića.  Radnički u nastavku nije imao snage da ponovo pripreti golu ćurana, dok su domaći zadovoljni rezultatom u završnici bili koncentrisani na odbranu svog gola.