Da li je Voždovac-Zvezda i dalje namešteno? Partizan kao Zvezda na Vračaru!

Fudbaleri Voždovca dočekali su Partizan na stadionu Obilića na Vračaru. Prvo poluvreme pripalo je domaćinu, ali gosti su brzo preokrenuli u nastavku. Da li uprava Partizana i dalje stoji iza toga da je meč Voždovac-Crvena zvezda namešten? Partizan se ispromašivao u prvom pluvremenu, ali je na kraju slavio, a o velikoj kvoti ne moramo mnogo da pričamo.

sad

Već na početku meča u 3. minutu, Mašović je sjajno poslao loptu u prazan prostor ka Ćirkoviću, koji sa lakoćom postiže pogodak i dovodi Voždovac do prednosti od 1:0.

U 14. minutu meča Valeri Božinov prvi put dolazi do kontakta sa loptom i šutira visoko iznad gola sa oko 16 metara. Partizan je nastavio sa napadima, a sledeću šansu je imao Živković koji sa oko 20 metara takođe šutira neprecizno.

U 24. minut, prva sporna situacija na meču. Glavčić pod faulom šalje loptu Božinovu koga jedan igrač domaćih obara u kaznenom prostoru i sudija svira faul. Ali kada su svi očekivali da sudija pokaže na belu tačku, on pokazuje da je faul bio nad Galvčićem.

34. minut, Abubakar lepo prolazi po levom boku, ali dobija samo korner. Posle kornera nema opasnosti.

Do kraja poluvremena igrači Partizana dominirali su na sredini terena, ali nijednu izglednu šansu nisu stvorili. Pred kraj poluvremena sa tribina su se čuli uzviki ”Kizo odlazi” od strane najvatrenijih navijača Partizana.

Fudbaleri Partizana samo što su krenuli sa centra u drugom poluvremenu i odma gol za 1:1. Babović je asistirao Živkoviću koji u 27. sekundi postiže pogodak i vraća Partizan u igru.

U 56. minutu meča, Mašović izlazi 1 na 1 sa golmanom Partizana koji se baca u prazno, ali fudbaler Voždovca šalje loptu pored ”praznog” gola.

63. minut, slobodan udarac za Živkovića sa oko 25 metara. Sjajan šut, ali golman Popović još bolje interveniše i šalje loptu u korner. Posle kornera Fabricio je tražio penal, ali nema ni govora o penalu, igra se nastavlja.

U 71. minutu Živković centrira sa desne strane, a jedan od igrača Voždovca obara Abubakara u petercu i sudija pokazuje na belu tačku. Babović je uzeo loptu i bio precizan sa 11 metara. Partizan je preokrenuo rezultat i vodi 1:2.

U 76. minutu, Mašović po drugi put na meču izlazi 1 na 1 sa golmanom Partizana, ali ovog puta Živković dobro ulazi u njegov udarac i brani. Iz kontre Partizana zapretio je Stevanović, ali šutira preko gola.

Poslednju šansu na meču imao je Ristović. Slobodan udarac sa oko 30 metara od gola Partizana, i kada su svi očekivali centaršut, Ristović šalje ”bombu” ka golu Živkovića, ali golman domaćih sjajno interveniše.

Partizan je bio bolji u ovom meču, ali i ovog puta je izostala dobra igra gostujućih igrača. Sa tribina se ponovo orilo ”Kizo odlazi”, što pokazuje da su navijači nezadovoljni, ali na upravi je da odlučuje o tome. A što se tiče ”velike kvote”, možda je bilo bolje da su iz Partizana ćutali kada je Zvezda slavila protiv Voždovca. Šta imaju da kažu u Partizanu na ovu ”veliku kvotu”, nadamo se da ćemo čuti u toku dana.