Đilas presudio Kragujevčanima, Nišlije traže ostavke

U okviru 10. kola Jelen Superlige niški Radnički na svom terenu savladao je Radnički 1923. Rezultat je bio 1:0 (0:0), a pobedonosni gol postigao je Vladimir Đilas na početku drugog poluvremena. Navijači skandirali protiv uprave.

Duel dva imenjaka počeo je standardnim ispitivanjem snaga na terenu. Međutim, kako se bližio odmor, tako se i sve više činilo da je “Real sa Nišave” bliži pogotku od gostiju iz Kragujevca. Imale su Nišlije priliku da preko Đuričkovića povedu u samom finišu prvog poluvremena, ali je on loptu sa ivice kaznenog prostora poslao daleko iznad gola gostiju. Meč su obeležili i najvatreniji navijači niškog kluba, popularne “Meraklije”, koje su zahtevale ostavku rukovodstva kluba, a njihovim zahtevima pridružili su se i navijači sa zapada i istoka. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme je bilo znatno sadržajnije. Domaći su preuzeli terensku inicijativu i to im se isplatilo. U 50. minutu susreta Jovanović je probio po levoj strani, uputio odličan centaršut ka Đilasu koji je rutinski savladao Trifunovića. Nakon tog pogotka, gosti su krenuli dosta ofanzivnije znajući da imaju vrlo nepovoljan rezultat. Pretili su Kragujevčani preko Vusljanina i Kovačevića koji sušutirali sa distance, ali je odbrana Nišlija na čelu sa golmanom Kesićem lako rešavala opasne situacije. Na kraju, ceo plen ostaje u gradu kraj Nišave, rezultat je bio 1:0 (0:0).

Radnički iz Niša je izašao iz opasne zone, trenutno je 12. na tabeli a sledećeg vikenda gostuje Novom Pazaru. Takođe, u 11. kolu kragujevački Radnički 1923, koji je prikucan na dno tabele, na svom terenu dočekaće OFK Beograd.