Dobra predstava na Vračaru: Zvezda demolirala OFK

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u meču prvom kola protiv OFK Beograda. Oni su na gostovanju OFK Beograda na Vračaru slavili rezultatom 6:2. Iako su na poluvremenu gubili sa 2:0, fudbaleri Crvene zvezde u drugom delu promenili su pristup igre i na kraju ubedljivo slavili u krajnje zanimljivoj fudbalskoj predstavi. Trener Crvene zvezde na poluvremenu je dobio crveni karton, a pridružio mu se kasnije i fudbaler OFK Beograda.

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde meč su otvorili inicijativom u uvodnim minutima. Lopta je u prvih 10. minuta bila na strani koja pripada OFK Beogradu. A prvi ozbiljniji problem po Stefana Čupića viđen je u 9. minutu. Prvo je Gavrić pokušao sa prve stative, golmana Romantičara bio je na mestu, a nakon toga pokušao je i Vukan Savićević.

Uprkos pritisku Zvezde prvi su se radovali igrači OFK Beograda, Komnen Andrić je matirao protivničkog golmana u 16. minutu, sjajan pas Bogdana Planića ka Andriću koji je ostao zaboravljen od  čuvara Rendulića. Andrićev nemilosrdni udarad završio je pod prečku nemoćnog Rajkovića.  Uz nekoliko manjih uzbuđenja mirno je bilo u nastavku. Taman kada se mislilo da će se trenutnim rezultatom na poluvreme, Dejan Dražić u 46. minutu nalazi put do protivničke mreže. Nikola Cukić šalje sjajnu loptu ka Dejanu Dražiću, koji je izbegao ofsajd zamku i uvećao prednost OFK-e.

Neverovatan posed lopte Crvene zvezde u prvom periodu od čak 78 posto nije bio dovoljan da Zvezda na poluvreme ode bezbrižno.

Mogao je OFK beograd do 3:0, ali je udarac Dražića na samom početku drugog poluvremena završio preko gola.  A potom je usledio totalni krah OFK-inog vrtića. Mamadu Mbođ postigao je gol u drugom minutu nastavka. Na centaršut Ibanjeza Mbođ je bio usamljen na drugoj strani i lako je matirao Čupića.

Još se nisu smirile strasti a već je bilo 2:2! Gavrić je u 50. minutu proigrao Kataija, koji je bio na ivici ofsajda, produžio je loptu do Luke Jovića, a “srpskom Falkau” nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu.

Već u sledećem napadu Ibanjez biva oboren u šesnaestercu domaćeg tima, a Vukan Savićević je doneo prednost Crvenoj zvezdi, kojoj je samo 10. minuta bilo potrebno za preokret.

Nešto ranije, fudbaler OFK Beograda dobio je drugi Žuti, pa se Planić pridružio treneru Zvezde van terena.

Džošua Parker u igru je ušao u 65. minutu utakmice, a u strelce se upisao samo 12. minuta kasnije, a u 89. minutu isti igrač postavio je konačan rezultat 2:6.

OFK BEOGRAD: Čupić (53. Čančarević) – Liščević (46. Batinica), Savić, Planić, Zlatković – Antić, Cuckić (64. Janković) – Dražić, Ješić, Andrić – Jovanović.

CRVENA ZVEZDA: Rajković – Cvetković, Mbođ, Rendulić, Ibanjez – Kovačević (65. Grujić), Savićević – Gavrić (60. Ristić), Katai, Vijeira (67. Parker) – Jović.