Đuričković doneo romantiku na Čair

Utakmica drugog kola između niškog Radničkog i OFK Beograda završena je rezultatom 1:0, gol za domaće u 55. minutu postigao je Petar Đuričković iz Penala. Prvo poluvreme obe ekipe bilo je za zaborav. A u nastavku je oko 2000 nišlija imalo prilike da vidi zanimljiv fudal.

11793159_436385596548065_1898306011_n

Druga za redom utakmica koju fudbaleri Radničkog igraju u petak, ovog puta niški fudbaleri radovali su se pobedi. Izabranici Milana Rastavca i u ovom meču bili su bolji rival, ali su do pobede došli tek iz penala.

Početak utakmice bio je prava uspavanka u kojoj se borba vodila većinom na sredini terena. Nijedna ekipa nije prikazala nešto vredno pomena sve do devetog minuta kada je igrač Nišlija od koga se dosta očekivalo u ovom meču Anton Zemljanuhin šutirao sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca a njegov pokušaj zaustavio je Čupić. Isti igrač u 25. minutu bio je centralna tema. Nakon što je Đuričković promešao odbranu sa leve strane, poslao je loptu ka Zemljanuhinu koji je pokušao sa šesnaest metara, a nakon udarca završio na travi, mesto njega u igru je ušao Ivan Pejčić. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi, na pauzu se otišlo bez promene rezultata.

Zaigrao je niški tim dosta angažovanije, a pritisak im se isplatio već u 55. minutu kada je Lišćević zaustavio prodor igrača Radničkog Petra Đuričkovića, a sudija MIličević je pokazao na belu tačku. Đuričković je prekršio zlatno fudbalsko pravilo i odlučio da sam izvede najstrožu kaznu, oči u oči sa Čupiće, šutirao je u levu, a golman gostiju poslao loptu u desnu stranu. Radnički u nastavku nije popuštao presing, tri minuta kasnije Đuričković u ulozi asistenta, Trifunović šutira pored gola.  Radnički je dobro kontrolisao igru, a poslednju šansu na meču imao je Aleksandar Jovanović u 90. minutu, ali bio je neuspešan.