Goleada i remi u Novom Pazaru

U Novom Pazaru meč između domaćina i Borca iz Čačka završen nerešeno, rezultat je bio 2:2. Borac je poveo golovima Stojanovića, ali iznenađenje na Stadionu kraj Jošanice sprečili su Tintor i Kecap.

Glavni sudija Srđan Jovanović, pomoćnici Milan Mihajlović i Bojan Stanojević. Četvrti sudija Darko Karanović. Dodatne sudije Nenad Đokić i Milorad Milićević. Gledalaca: 6000

Novi Pazar: Zečević, Pavlović, Vuković, Tintor, Udovičić, Jevtović, Stevanović (od 79. Živković), Rusmir (od 53. Hadžibulić), Mijić (od 79. Radivojević), Bruno Olivera, Kecap.
Trener: Milorad Kosanović

Borac Čačak: Petrić, Kohene, Obradović, Radunović, Đoković (od 34. Miletić), Božić, Jovančić, Jevtović (od 77. Đerić), Milojević, Stojanović, Mašović (od 65. Mutavdžić).
Trener: Bogić Bogićević

U prvom poluvremenu gosti su potpuno šokirali Pazarce. Borac je prvo poveo golom Stojanovića već u 5. minutu kada je izbacio iz igre jednog od odbrambenih igrača domaćih i matirao Zečevića. Čačani su udvostručili svoju prednost četiri minuta kasnije, a strelac je ponovo bio Stojanović. Golu je prethodila neuspešna ofsajd zamka odbrane Novog Pazara koja je pritom zastala, ali sudije nisu reagovale. Pazarci su nakon tog pogotka gostiju sve karte bacili na napad. To im se i isplatilo jer su u 39. minutu umanjili prednost Borca preko Tintora, koji je odlično reagovao nakon kornera Jevtovića. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:2 koji je sigurno obećavao još zanimljiviji nastavak susreta.

Nakon odmora viđena je totalna terenska inicijativa Pazaraca. Sve češći naleti domaćih igrača stvarali su paniku u redovima Čačana. Hadžibulić je nakon samo par minuta po ulasku u igru iz veoma izgledne šanse pogodio stativu. Izjednačenje je usledilio u 64. minutu kada je Kecap sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Petrića na asistenciju Hadžibulića. U nastavku susreta Novi Pazar nastavlja sa velikim pritiscima u želji da produže pobednički niz pred svojim navijačima, ali je rezultat ipak ostao 2:2 kada je sudija Jovanović odsvirao poslednji zvižduk.

Nakon reprezentativne pauze, za dve nedelje u okviru 13. kola srpskog šampionata Novi Pazar gostuje Voždovcu, dok Borac u Čačku dočekuje Radnički iz Niša.