Građevinari zazidali pobedu u Kragujevcu – Radnički 0:3 Rad

Fudbaleri Radničkog nešto lošije su startovali ovu sezonu, pa su izabranici Dragoljuba Bekvalca u meču protiv Rada bili pod pritiskom, ali na kraju su podlegli pa iz osam kola “crveni đavoli” imaju jednu pobedu, šest poraza i jedan remi. Rad je sa druge strane, upisao svoju treću pobedu uz jedan remi i četiri poraza.

Prvu ozbiljniju priliku, Rad je imao u devetom minutu, Perović je sa dvadesetak metara pokušao da savlada golmana domaćih, ali Krneta odlično reaguje i sprečava ozbiljniji ishod. Šest minuta kasnije, Akcija Radničkog po desnoj strani, centrirao je Terzić koji je sa peterca šutirao pored gola. Do dvadeset šestog minuta uz par startova i šuteva sa daljine, nije bilo ozbiljnijih akcija.  U dvadeset šestom minutu, šok za domaće, malobrojne navijače, Trifunović je loše ispucao loptu, koja dolazi do Simića, koji je raspalio sa ivice šesnaesterca i doneo vođstvo “građevinarima” do kraja prvog perioda nije bilo promene rezultata.

Drugi period igre, bolje je otvorio Radnički, prvo je Ćulum imao šansu da dođe do gola, ali je Radunović bio na oprezu. Potom je u 49. minutu Vusljanin centrirao, lopta ponovo do Ćuluma, koji udara glavom, a golman Rada ponovo je bio na visini zadatka.  Sve do 71. minuta domaći su imali imali jalovu inicijativu. Onda je Jelić uposlio Rodića koji je uvećao vođstvo svog tima. U 80. minutu, dobra prilika za Rad, Perović je proigrao Jelića, koji sa jedanaest metara šutira, golman Domaćih vrhovima prstiju usporio je loptu, koja je i dalje išla ka golu, ali je Krneta u minut do dvanaest, izbacuje sa gol linije.  Jelić kao po navici, postiže gol na još jednoj utakmici. Ovoga puta Jelić je bio strelac trećeg gola, na asistenciju Miloša Markovića, koji je centrirao sa desne strane, a Jelić sa šest metara hladnokrvno smešta loptu u gol, za konačnih 0:3