Javor i dalje “ljulja”, Pazarci ukrali bod iz Lučana

Fudbaleri Javora nastavljaju svoju seriju, povratnik u Superligu uspeo je na svom terenu da savlada ekipu Spartaka. Golove postigli Dražić u 14. minutu i Docić u 24. minutu. U drugom današnjem meču Lučanci koji su ubedljivo savladali Jagodinu u prvom meču igrali su protiv Novog Pazara, meč je završen bez pobednika a golove su postigli Pavlović u 18. minutu za Pazar, a konačan rezultat postavio je Saša Jovanović u 41. minutu.

javor-matis-tribine

Novajlija Javor nakon pobede u Pazaru nastavlja da “ljulja”. Ovoga puta na svom terenu fudbaleri Javor Matisa slavili su protiv Spartaka. Domaći su utakmicu počeli agresivnom igrom. A svoj pritisak krunisali su već u 14. minutu. Na asistenciju sjajnog Jovana Đorkića Stefan Dražić matira golmana Mirkovića. Samo šest minuta kasnije Gafurov biva oboren u kaznenom prostoru, sudija Stojiljković pokazao je na belu tačku. Precizan je bio Docić. Igrao se 24. minut. Dražić i Gajić bili su nerešiva enigma po bokovima, ali je golman Spartaka u više navrata adekvatno reagovao i otklonio opasnost. Drugo poluvreme sušta suprotnost prvog, igrači Javora branili su svoj gol a osim par indirektnih šansi, nije bilo ozbiljnijih uzbuđenja, pa gosti mogu da budu veoma zadovoljni drugom pobedom u dva kola.

Lučanci su u prvoj utakmici ubedljivo slavili protiv Jagodine. Na gostovanju Ćuranima Mladost je slavila sa 3:0, pa je sa velikim apetitima očekivan meč protiv “ranjenog Pazara u Lučanima. A veoma rano Pazarci su pokazali da neće biti lak zalogaj, već u 18. minutu Predrag Pavlović doneo je prednost Novom Pazaru. Naizgled bezopasnu akciju gostiju, kada je Đalović prošao po levoj strani, ušetao u 16 metara, gde je uočio Predraga Pavlovića, koji je majstorski pogodio desni ugao Krznarića. Nakon primljenog gola domaći igrači pojačali su pritisak u pokušajima da se vrate u meč, uz nekoliko šansi, bedem gostiju probili su tek u 41. minutu. Pavlvo je pokušao sa desne strane, Zečevićev odbitak došao je do Saše Jovanovića koji je plasirao loptu u mrežu gostiju. U drugom poluvremenu Mladost je svim silama pokušavala da se vrati u meč, u šestom minutu nastavka Mijić je sa sredine terena uposlio Pavlova a on je loptu poslao iza gola. Osim nekoliko bezopasnih prilika na obe strane, mreže su mirovale do kraja meča.