Jovanović heroj Radničkog: Ludnica na Marakani, kartoni, penal…

Fudbaleri Radničkog najavljivali su da u Beograd idu po pozitivan rezultat, to su i dobili. Niški tim bio je bolji rival u prvom delu meča, a na kraju je pukom srećom uspeo da sačuva bod protiv veoma loše Zvezde, koja nije imala pas igru u prvom poluvremenu. Lepršava igra Radničkog u prvom, dosta nervoze, kartoni i penal bile su odlika ovog meča.

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 20,000
Crvena zvezda – Rajković, Petković, Jovanović, Mbođ, Ibanjez, Kovačević, Savićević (od 54′ Grujić), Vered (od 54′ Ristić), Katai, Parker (od 75′ Matos), Jović

Radnički Niš – A. Jovanović, Petrović, R. Bulatović (od 28′ Rosić), Lakić-Pešić, D. Bulatović, Bogdanović, Đorđević, Marjanović, Đuričković, A. Jovanović (od 75′ Ignjatijević), Trifunović (od 81′ V. Đorđević)

Utakmica je počela u tradicionalnom ispitivanju snaga, fudbaleri gostiju kontrolisali su u prvom poluvremenu većim delom igru na terenu, prva šansa viđena je tek u 12. minutu kada je fudbaler Zvezde Vered dva puta pripretio iz daljine.

U 36. minutu nakon kornera Đuričkovića Lazar Rosić koji je ušao nešto ranije umesto povređenog Radoša Bulatovića pogodio je mrežu. Nekadašnji fudbaler kragujevačkog Radničkog u svom prvom nastupu uspeo je da zatrese mrežu. Prelep centaršut Đuričkovića, Rosić je uspeo da pobegne štoperima Zvezde i glavom plasirao loptu u nebranjeni deo Rajkovićeve mreže.

Rosić je proslavio gol na sebi svojstven način, a sudija je njegovo slavlje okarakterisao kao provokaciju gostujućih navijača, pa je novajlija u Radničkom dobio žuti karton.

Nešto pre kraja prvog dela, Aleksandar Jovanović poslao je duboku loptu ka Aleksandru Jovanoviću kapitenu kluba, koji je glavom spustio Trifunoviću. Ovaj je pokušao da lobuje Rajkovića, koji je uspeo da pokušaj mata u tri poteza pošalje u korner.

Drugo poluvreme Božović je započeo uvođenjem mladih Grujića i Ristića. Uz nekoliko šuteva iz daljine, ozbiljnijih prilika nije bilo na obe strane. A tek u 60 minutu sudija Bojan Nikolić istakao se u prvi plan.

Nakon faula Mihaila Ristića, strelac vodećeg gola Lazar Rosić burno je reagovao u raspravi sa Srđanom Maksimovićem, a sudija Bojan Nikolić ga je poslao u svlačionicu. Nedugo zatim, pridružio mu se i predsednik Radničkog koji je kao službeno lice FK Radnički sedeo na klupi gostujućeg tima, sa druge strane je isključen trener golmana Crvene zvezde Srđan Maksimović.

Fudbaleri Crvene zvezde u poslednjih tridesetak minuta krenuli su svim silama ka golu ekipe Radničkog koja se branila sa desetoricom.  Prvu ozbiljniju priliku za Zvezdu imao je Ibanjez u 66. minutu, ali je iz prekida pogodio stativu.

Upornost se Zvezdi isplatila tek u 89. minutu. Kada je razočarana publika počela da napušta tribine, sa kojih su se čuli povici “Uprava napolje” Zvezda je uspela da iz, po sugestijama igrača Radničkog, sporne situacije dođu do izjednačenja. Luka Jović uspeo je da iz jednog u nizu centaršuta pri opsadi gola Radničkog sprovede loptu u mrežu.

A samo 2 minuta kasnije, u produžetku, kojie je trajao sedam minuta, Crvena zvezda imala je priliku da iz penala dođe i do pobede. Golman Radničkog Aleksandar Jovanović pročitao je Aleksandra Katajia i na kraju je ostalo 1:1.