Karpati pripitomili “zmajeve”

voždovac-karpati

Fudbaleri Voždovca odigrali su drugu kontrolnu utakmicu na pripremama u Sloveniji, posle Makabija iz Tel Aviva (0:3) izabranici Bratislava Živkovića poraženi su od ukrajinskog tima Karpati – 1:2.

“Zmajevi” su protiv Ukrajinaca odigrali vrlo dobro, a na kraju im je nedostajalo malo da stignu do povoljnijeg rezultata. Voždovac je bio i više nego ravnopravan protivnik, a u jednom delu utakmice čak i kvalitetniji rival.

U 12. minutu Karpati su poveli posle sjajnog šuta Daušvilija sa 30 metara. Tačno posle pola sata igre, nakon izvanredno izvedenog kornera Adamovića, Sikimić je bio najviši u skoku i zakucao loptu glavom u mrežu za 1:1. Karpati su drugi put poveli u nastavku utakmice. Najviši u skoku posle prekida bio je Stanenko.

Obiora Odita imao je dve lepe prilike da anulira prednost Ukrajinaca, ali nije bio koncentrisan u završnici. Karpati su praktično iz dva šuta ka golu postigli dva pogotka, a Voždovcu ostaje žal što nije bolju igru krunisao pobedom. Za tri dana, već u utorak Beograđani će odigrati meč sa Dinamom iz Moskve.

Voždovac – Karpati 1:2 (1:1)

Strelci: Sikimić za Voždovac , Daušvili i Stanenko za Karpate

VOŽDOVAC: Milošević, Terzić, Ivković, D. Pavlović, Radivojević, M. Pavlović, Petrović, Jovanović, Adamović, Odita, Sikimić. Igrali su još: Kukoljac, Sinđić, Srećković, Zlatković, Stanković, Ristović, Veljić, Stojković, Simić i Krstić.

KARPATI: Majsak, Mirošičenko, Hitčenko, Hros, Krkvec, Daušvili, Savoško, Serhijčuk, Hladkaj, Karnoza, Zaharkiv.

Izvor: FK Voždovac