Lazović i Šaponjić za nove trijumfe večitih, kragujevčani se opraštaju od elite VIDEO

Nakon utakmica 25. kola Jelen SuperLige situacija u vrhu je i dalje nepromenjena. Nakon trijumfa Crvene zvezde nad Donjim Sremom 1:3 (0:0) na Karađorđu, fudbaleri Partizana savladali su Jagodinu rezultatom 1:0 (1:0)  i ponovo vratili prednost nad večitim rivalom na +5.

14303245407630

Crvena zvezda je do svog šesnaestog trijumfa u sezoni došla zahvaljujući raspoloženom Darku Lazoviću koji je sa dva gola u drugom delu srušio Sremce. Povela je Zvezda početkom drugog dela igre pogotkom Orlandića u 50. minutu, nakon nesebične asistencije Luke Joviča. Prednost Zvezde trajala je samo četiri minuta, pošto, uslovno rečeno, domaćin dolazi do izjednačenja preko Mitreskog nakon greške Vukašina Jovanovića. Međutim onda na scenu stupa Darko Lazović. Prvo je u 60. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa preko 25 metara doneo vodstvo svom timu, da bi u finišu utakmice, tačnije u 88. minutu postavio konačan rezultat na Karađorđu.

Nakon dva trijumfa u polufinalu Kupa, Partizan je i treći put ovog proleća bio bolji od Jagodine. Ponovo su omladinci Partizana na ovom meču bili u glavnoj ulozi. Bez suspendovanih Drinčića i Volkvova, odgovornost na sebe preuzeli su najmlađi. Čovek odluke bio je mladi napadač crno belih Ivan Šaponjić, koji je nakon kornera Andrije Živkovića u 28. minutu i udarca glavom Brašanca, sproveo loptu u mrežu Jagodinaca i postavio konačan rezultat. Crno beli u sledećem kolu gostuju Vojvodini, dok će Jagodina na svom terenu dočekati ekipu Donjeg Srema.

U ostalim susretima 25. kola, kragujevčani su nakon duela sa imenjakom iz Niša i poraza od 1:2 (0:0) praktično izgubili sve šanse za opstanak u eliti i samo ih čudo u poslednjih pet mečeva može zadržati u Jelen SuperLigi.

Čukarički je minimalcem u gradskom derbiju protiv OFK Beograda praktično zacementirao treću poziciju. Jedini gol na Banovom brdu, delo je Slavoljuba Srnića u 28. minutu.

Kada je u pitanju borba za četvrtu poziciju, Vojvodina je današnjim porazom od Voždovca 1:0 (0:0), poprilično zakomplikovala situaciju. Vojvodina ima 40 bodova, isto kao i Novi Pazar koji je danas osvojio samo bod u duelu sa Napretkom (1:1), ali novosađane u sledećem kolu čeka derbi sa Partizanom, pa će se borba za poslednje mesto koje vodi u Evropu voditi do poslednjeg kola.

Do četvrtog mesta teoretski bi mogao i Rad, koji je danas savladao ekipu lučanske Mladosti rezultatom 3:1 (1:1), golovima Veselinovića, Đurića i Miloševića, dok je pogodak za goste postigao Frajdej. Rad je na šestoj poziciji sa tri boda manje od Vojvodine i Novog Pazara, a ako se uzme u obzir odlična forma Građevinara ovog proleća, nije nemoguće da se u poslednjih pet kola umešaju u borbu za Ligu Evrope.

Kada je borba za opstanak u pitanju, Borac iz Čačka je golom Ožegovića u 44. minutu savladao direktnog rivala, subotički Spartak i sada je na 10. pozicija sa četiri boda viška u odnosu na poziciju koja vodi u plej-aut.