LE: Voša stala na korak od čuda

Fudbaleri novosadske Vojvodine bili su na korak od velikog preokreta protiv slovačkog Trenčina u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Posle debakla u prvom meču od 0-4, Vojvodina je večeras slavila na Karađorđu rezultatom 3-0 i bila na korak od senzacionalnog povratka u život.

Krenuli su novosađani silovito i napadački od samog starta, željni da se pred svojom publikom iskupe za debakl od pre nedelju dana. Povela je Stara Dama golom Ivanića u 17. minutu, ali do kraja poluvremena rezultat se nije menjao.

Početkom drugog dela, tačnije u 52. minutu Alivodić je duplirao prednost Voše i pojavila se nada da bi Vojvodina možda i mogla da pokuša nemoguće. Posle gola Jovana Stojanovića za 3-0 u 68. minutu, nada navijača postala je jača, ali i pored napada na gol Slovaka u finišu meča rezultat je ostao nepromenjen, pa su novosađani ipak na kraju platili ceh ležernoj igri u Slovačkoj.