Na Čairu duvaju neki novi vetrovi, Čukarički se “uplašio” borbe za titulu!

Pogodak Popare u šestom minutu, bio je dovoljan fudbalerima niškog Radničkog da dođu do prve pobede nakon dva remija protiv Večitih.

fk-čukarički-4x3138-1646711_478x359

Radnički je ovog proleća druga ekipa u odnosu na jesen, to je bilo jasno i nakon igara u prva dva kola, ali je danas dobilo i zvaničnu potvrdu trijumfom protiv favorizovane Jagodine. Nišlije su slavile minimalnim rezultatom, i nakon ove pobede, opstanak u ligi za četu Milana Rastavca deluje mnogo izvesnije.

Tim o kome se prethodnih dana pričalo da ima kapaciteta da se već ove sezone umeša u šampionsku trku, razočarao je srpsku fudbalsku javnost, remijem na svom terenu protiv Borca. Vodeći gol za Brđane postigao je kapiten Matić u 49. minutu igre, a Uroš Đerić svojim golom u 65. minutu postavlja konačan rezultat.

U beogradskom mini derbiju, Rad je savladao Voždovac. Nakon miroljubljivog prvog dela igre, golovima Borka Veselinovića u 56. minutu i Aleksandra Simića u poslednjim trenutcima utakmice, Rad je stigao do treće pobede ovoga proleća, i sada se nalazi na petom mestu na tabeli.

U Kragujevcu podela bodova. Poveo je Radnički 1923 več u trećem minutu golom Milovanovića. Nakon vodstva ekipa Neška Milovanovića prepustila je gostima inicijativu što je kaznio Vladimir Radivojević dvanaest minuta pre kraja meča. Radnički nakon ovog boda ostaje prikucan za dno tabele, dok za Pazarce ovaj bod može da znači buđenje pred nastavak prvenstva, nakon dva prolećna poraza.

Najinteresantniji meč viđen je u Lučanima. Izabranici Nenada Milovanovića savladali su Spartak rezultatom 3:2, a meč je protekau u znaku Patrika Eze Frajdeja i Đorđa Ivanovića, koji su postigli sve golove za svoje ekipe. Prvo je Frajdej svojim het-trikom (9, 25, 58 min) doneo ubedljivo vodstvo ekipi Mladosti, da bi Ivanović golovimau 76. i 81. minutu vratio subotičane u igru, ali za potpuni povratak, ekipa Petra Kurćubića nije imala snage.