Na kraju je ostaje samo jedan: Čuka izgubila, Voša u trećem kolu

Fudbaleri Vojvodine prošli su dalje, nakon nerešenog ishoda u Letoniji 1:1, kapitalna prednost iz Novog Sada bila je dovoljna da Vojvodina prođe u treće kolo, čime su igrači Vojvodine postali drugi najbolji srpski klub na UEFA rang listi. Čukarički je u drugom meču ispustio prednost od 1:0, pa se nakon 2:0 iz Bakua ponovo u drugom kolu časno oprašta od Evrope.

uel-trophy-centre-72dpi-1

Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno u Letoniji. Vojvodina je pobedila sa 3:0 na svom terenu i potpuno je rasterećeno otputovala na revanš. U prvom poluvremenu utakmica je završena bez golova, a tokom većeg dela toka meča dominirali su fudbaleri iz Novog Sada.  Srpski predstavnik imao je čak 19 šuteva u okvir gola, a tek je u finišu meča Kordić zatresao mrežu protivnika, igrao se 86. minut. Kada je slavlje Vojvodine počelo domaći su iskoristili priliku za počasni pogodak i konačnih 4:1, strelac je bio Vivakva u zaustavnom vremenu.

Iako je trener Milojević u više navrata naglašavao da ništa nije gotovo, te da je pred njegovim pulenima težak posao, malo ko je očekivao da ove sezone, sjajni Čukarički, ispadne u drugom kolu. Čukarički je do pred sam kraj prvog poluvremena imao rezultat koji ih vodi u treću rundu, ali je pred pauzu usledio hladan tuš, na radost domaćih navijača Zenjov je pogodio u 39. minutu. A isti igrač odmah nakon pauze u 53. minutu postavlja i konačnih 2:0. Čukarički je i ove sezone stigao do drugog kola, ali može biti ponosan prikazanom igrom. Ono što se po rezultatu ne može zaključiti je da je Čukarički bio ravnopravan rival, domaćin je iskoristio svoje šanse, što je skupo koštalo Čuku.