Nada poslednja umire, vidimo se na “Karađorđu”

Večeras Vojvodina nije ličila na sebe. Nije bilo one brze, tečne igre, već je ona bila krajnje neubedljiva i bezidejna. Ona Vojvodina koja je savladala Sampdoriju i Partizan danas nije igrala, danas je igrala neka druga Vojvodina. Delom je to i zbog veoma dobre partije Vitorije Plzenj, ali nikako da se otmem utisku da su fudbaleri crveno-belih bili odustni, da nisu biii svoji. Plzenj je igrao odlično u napadu, a posebeno dobro u odbrani kada su vršili neverovatan pritisak na igrače Vojvodine. Kako bi igrači češkog predstavnika izgubili loptu vratili bi je neverovatnim presingom.

vojvodina

Fudbaleri Vojvodine igrali su podređenu ulogu u prvom poluvremenu utakmice. Plzenj je imao inicijativu, igrao je na polovini Vojvodine, a tome svedoči i podatak da su izveli 8 kornera u prvom poluvremenu. Baš posle jednog kornera, u 25. minutu, odbrana Vojvodine je popustila. Izveden je korner sa leve strane, lopta je poslata izvan šesnaesterca, na nekih 20-ak metara od gola Vojvodine, Rajtoral nije lepo zahvatio loptu, ali ona je ipak stigala na 10 metara gde ju je sačekao Jan Kopic i sjajnim udarcem savladao Žakulu za 1-0. Posle toga imao je Plzenj još šansi ali nije uspeo da ih iskoristi. Promašio je Kolar veliku sansu, kada je utrcao na lob dodavanje, a posle te šanse, priliku je imao i Vanek kada je sa 25 metara fantastično šutirao, ali je Žakula još bolje intervenisao.

Drugo poluvreme počelo je šansom za Plzenj, Pokušao je Hrosovski udarcem sa ivice kaznenog prostora ali je bio neprecizan. Zatim je šansu imao i Kopic, da bi Ondrej Vanek sa nekih 17 metara raspalio po lopti, ona je zakačila jednog igrača Vojvodine i prevarila Žakulu. Plzenj vodi 2-0, 51,minut. Osobodila se malo Vojvodina posle drugog gola, pa je tako imala šansu preko Puškarića, a nešto kasnije je pokušao i Ivanič. U 64. minutu desila se jedna sporna situacija kada je Nastić igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je sudija ocenio da nije bilo namernog igranja rukom. U 73, minutu Žakula je ponovo pokazao da je u fantastičnoj formi, posle centaršuta sa desne strane Duriš je bio sam na drugoj stativi, šutirao je glavom ali je fenomenalan bio Žakula. Odmah zatim šutirao je Stanisavljević sa nekih 30 metara iz slobodnog udarca ali je bio neprecizan. A onda 83. minut i izvanredan prodor Petržele po desnoj strani, prevario je dva igrača novosadskog tima i poslao loptu na nekih 10-metara gde ju je sačekao sjajni Kopic koji ju je poslao iza leđa Žakule.  Do kraja rezultat se nije menjao.

Ostala je nada da na Karađorđu može da se nadoknadi ovaj rezultat, ali za tako nešto mora da se primeni recept iz Torina kada su demolirali Sampdoriju. Mora da se igra sa mnogo više žara i volje. Većeras od igrača Vojvodine smo videli samo greške u dodavanjima, letargiju i indisponiranost. Nadamo se da će na Karađorđu stvari izgledati drugačije, nadamo se još jednom Torinu ove godine.