Napredak minimalcem do bodova

Utakmica 11. kola Jelen Superlige u Čačku završena je pobedom ekipe Napretka nad domaćim Borcem rezultatom 0:1. Strelac za Čarapane bio je Bojan Božović u 48. minutu susreta.

Krenuli su gosti veoma jako od samog početka meča. Najbolju od mnogobrojnih prilika Kruševljana imao je Ndiaje kada je sa neposredne blizine gola Petrića promašio zicer. I nakon toga je Napredak imao incijativu i napadao, ali su i domaći fudbaleri pretili preko Mašovića i Milojevića uglavnom iz kontranapada. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.
Drugo poluvreme je počelo pogotkom Napretka. U 48. minutu Božović je iskoristio veliki kiks Gojkovića i mladom napadaču Kruševljana nije bilo teško da matira Petrića. Pokušali su domaći igrači da ofanzivnijom igrom nametnu svoj ritam, međutim, ostavljali su puno prostora brzim igračima rivala poput Ndiajea i posebno Trujića koji od početka susreta prave velike probleme odbrani Čačana. Na kraju, zaslužena pobeda Napretka od 0:1, a Borac je imao dosta sreće jer je bio potpuno nadigran i lako je mogao da primi još koji gol.

Narednog vikenda srpski šampionat se nastavlja utakmicama 12. kola. Borac će gostovati ekipi Novog Pazara, dok će fudbaleri Napretka na svom terenu dočekati Voždovac.