Nefči – Partizan (1:2): Partizanu milioni i grupna faza Lige Evrope

Fudbaleri Partizana kao po običaju nervozno su ušli u meč. Sporna situacija viđena je u šesnaestercu Nefčija, kada ga je pokosio golman Saša Stamenković. Već u sledećem napadu šansa za Nefči, Abdulajev je šutirao, Lukač na pravom mestu.

Vuličević se prošetao do ivice šesnesterca u 11. minutu, pokušao da uposli Škuletića, koji je izblokiran. Dva minuta kasnije Vobaj izlazi sam pred Lukača, njegov pokušaj voleja zaustavlja odličan Lukač.  Nakon proigravanja Andrije Živkovića Škuletić sa leve strane ulazi iza leđa odbrane, od 23. minuta vođstvo Partizana 0:1.

Tri minuta kasnije Vobaj je pokušao sa leve strane da pronađe saigrače, ali bezuspešno, gol aut za Partizan. Abdulajev je u 30. minutu ušetao u šesnaesterac, ali njegov centaršut ne dolazi do igrača u belo-crnim dresovima. Abdulajev je u narednim napadima bio nerešiva enigma za Petrovića. U 33. minutu Vobaj je šutirao sa osamnaest metara, lopta odskače ispred Lukača, koji je loše procenio šut igrača Nefčija, ali je na kraju uspeo da reaguje. Samo minut kasnije nova šansa za Nečfi, nakon prekida, Nfor pokušao da šutira ali je Lukač ponovo na mestu.

U 39 minutu Flavinjo se kada su navijači već videli loptu u golu okliznuo i propala je sjajna šansa za Nefči. Teškom mukom i uz dosta sreće fudbaleri Partizana na poluvreme odlaze uz prednost koja ih vodi u grupnu fazu Lige Evrope.

Na samom početku drugog dela igralo se najčešće na sredini terena, igrači Partizana povukli su se na svoju polovinu čekajuči prostor za kontru. Ono što je najmanje trebalo Partizanu desilo se u 58. minutu kada je Kruz pronašao Vobaja na ivici šesnesterca koji je nesmetano ušetao u šesnaesterac jer je Brašanac dosta zaostao iza njega. Nefči 1:1 Partizan. Nakon izjednačenja usledio je pritisak domaćih igrača na gol Partizana. U 65. minutu Kanales je pokušao sa petnaest metara, ali se još jednom istakao Milan Lukač. Osam minuta kasnije Živković je promešao odbranu Nefčija na ivici šesnaesterca, potpom je mladi napadač Partizana prepustio loptu Škuletiću čiji je šut zaustavio golman Stamenković.

Igrao se 75. minut Živković šalje loptu Lazoviću na petercu, ali iskusni fudbaler Partizana ne uspeva da je umiri. Crno-beli su u nastavku uspeli da umire igru. Nefči ostaje bez Ernesta Nfora, koji je grubo startovao nad štoperom Partizana Vojislavom Stankovićem, sudija je bio primoran da mu pokaže drugi žuti. Živković je u poslednjim minutima utakmice imao dve prilike ali je reagovao golman Nefčija. Lopta je potom došla do Škuletića, koji je šalje u mrežu za siguran prolaz Partizana u grupnu fazu Lige Evrope. Ramos je potom nasrnuo na Vojislava Stankovića, ozbiljnije čarke na terenu su izbegnute. Kajio i Ramos isključeni su u ekipi Nefčija, dok je Partizan meč završio bez Škuletića koji je takođe isključen.