Nemoćna zvezda, Čuka svetla tačka. Voša ostaje nada

Kada su se kuglice zavrtele, Čukarički, Zvezda i Vojvodina na svoje protivnike gledali su na različiti način. Navijači crveno-belih očekivali su da će se istorija, kada je Kairat savladan ukupnim rezultatom 5:0, davne 2002. godine ponoviti, Čuka je hrabro krenula na jačeg protivnika, dok su “slaninari” bili srećni što neće morati mnogo da putuju kako bi otišli na svoj meč.

Nakon prvih 90 minuta fudbala, osećanja navijača i klubova dobila su drugu dimenziju. Crvena zvezda šokirala je negativno svoje navijače, ruku na srce sudijski kriterijum olakšao je gostima da prođu kroz Beograd, ali igra koju su prikazali igrači Crvene zvezde govori da je moglo i gore, ovako šansa u revanšu sigurno postoji. Vojvodina ima čemu da se nada, a Čukarički je još jednom osvetlao obraz našeg fudbala.

CRVENA ZVEZDA – Kairat 0:2

Već u drugom minutu meča, Pavićević je bio primoran da oštrim faulom spreči nalet gostujućih igrača, a sudija Bartoš Frankovski iz Poljske bio je prinuđen da ga pošalje u svlačionicu. Da li je kazna morala biti tako oštra ocenite sami.

Prvi gol gostujućih igrača postignut je iz sumnjive pozicije, Gohou je u momentima kada je lopta poslata ka njemu bio u ofsajdu.

slika430458210020150702220842

Nakon crvenog kartona i šoka zbog priznatog gola crveno-belima nedostajalo je snage da se vrate u meč. Dvadeset minuta kasnije Kuantajev je uvećao vođstvo gostiju.

Jedina svetla tačka u ekipi Crvene zvezde bio je golman Rajković koji je pokazao svoj kvalitet u više navrata, jasno stavivši do znanja da interesovanje evropskih velikana nije uzaludno.

Domžale – ČUKARIČKI 0:1

Čukarički je u meču protiv ekipe Domžala u sloveniji većim delom meča bio dostojan protivnik. Tokom prvih 45. minuta brđani su kontrolisali igru na terenu. Ostaje žal što pobeda nije bila ubedljivija. Nakon prodora Rajka Brežančića u šesnaestercu je oboren Andrija Pavlović pa je sudija opravdano pokazao na belu tačku. Precizan je bio kapiten Igor Matić koji je tim golom u 43. minutu doneo važnu pobedu svom timu.

MTK – VOJVODINA 0:0

Tim Vojvodine odigrao je sasvim solidnu utakmicu u Budimpešti protiv MTK, na kraju će odluka pastina Karađorđu pošto je u prvom meču bilo 0:0. Voša je doputovala u Budimpeštu bez Nina Pekarića koji je povređen, njegovo je mesto u odbrani novosadskog tima zauzeo Dominik Dinga, rođen 1998. godine.

Igralo se veoma čvrsto, na sredini terena, a ekipe nisu stizale do dobrih prilika u prvom delu igre. Paločević, Ivanić i Mrdaković su bili raspoloženi u napadu, ali je odbrana domaćina uspevala da se izbori sa njima.